خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  شرایط سخت محمد نیکبخت در بازداشتگاه وزارت اطلاعات اصفهان

شرایط سخت محمد نیکبخت در بازداشتگاه وزارت اطلاعات اصفهان

خبرگزاری هرانا – محمد نیکبخت بیش از یک سال است که در بند الف-ط وزارت اطلاعات اصفهان تحت شکنجه های جسمی و روحی بازجویان وزارت اطلاعات قرار دارد.

محمد نیکبخت در حالی که پنجمین سال محکومیت خود را در زندان مرکزی اصفهان بسر می برد در جریان حوادث پس از انتخابات در روز ۳۰ خرداد ۱۳۸۸ از بند ۳ به بند الف-ط وزارت اطلاعات زندان اصفهان منتقل شد.

به گزارش وبلاگ حقوق بشر و دموکراسی، این زندانی سیاسی شش ماه در سلول های انفرادی زندانی بود و هر روز تحت بازجویی و شکنجه های طاقت فرسای جسمی و روحی بازجویان وزارت اطلاعات قرار داشت.

از جمله شکنجه هایی که علیه او بکار برده شده است آویزان کردن برای مدت طولانی، شکنجه با کابل و شلینگ های آب، بستن به میله فلزی و … می باشد.

گفتنی است محمد نیکبخت در طی این مدت از داشتن هرگونه تماسی با خانواده اش محروم بود و خانواده او از وضعیت و شرایط وی در بی خبری کامل بسر می بردند.

لازم به یادآوری است که نیکبخت خرداد ماه ۱۳۸۳ در ارومیه همراه با همسر و فرزند ۳ ساله اش دستگیر و به مدت ۳ ماه در سلول های انفرادی وزارت اطلاعات ارومیه تحت شکنجه های غیرانسانی در بازداشت بسر برد. سپس او را از زندان اطلاعات ارومیه به بند الف-ط اطلاعات اصفهان منتقل کردند و بیش از ۶ ماه در سلولهای انفرادی تحت شکنجه های وحشیانه جسمی و روحی قرار داشت.

وی از سوی دادگاه انقلاب به تحمل هشت سال حبس تعزیری محکوم شده بود که بعدها با باز شدن پرونده ای جدید علیه وی از سوی وزارت اطلاعات، یک سال دیگر نیز بر این حکم افزوده شد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید