خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  برخورد تلافی جویانه با عبدالرضا تاجیک به دلیل اعتراض به شرایط نامساعد زندان

برخورد تلافی جویانه با عبدالرضا تاجیک به دلیل اعتراض به شرایط نامساعد زندان

خبرگزاری هرانا – بیش از سه ماه از بازداشت عبدالرضا تاجیک می‌گذرد اما هنوز مقامات قضایی و امنیتی اطلاع دقیقی از دلیل بازداشت او ارایه نداده‌اند.

به گزارش کانون مدافعان حقوق بشر، عبدالرضا تاجیک همکار مطبوعاتی کانون مدافعان حقوق بشر ایران، روزنامه نگار و از نزدیکان به نیروهای ملی مذهبی عصر روز ۲۲ خرداد سال ۸۹ برای سومین بار طی یکسال گذشته بازداشت شد و هنوز در زندان اوین به سر می‌برد. در سه ماه گذشته بارها خانواده این فعال اجتماعی به بازداشت عبدالرضا تاجیک اعتراض کردند و از نحوه برخورد با او شکایت داشتند اما این اعتراض‌ها ظاهرا راه به جایی نبرده است چون هنوز عبدالرضا تاجیک در زندان به سر می‌برد؛ آن هم بدون آن که سند قابل اعتنایی برای بازداشت او ارایه شود.

البته دیگر روزنامه‌نگاران ایران نیز وضعیت مناسب‌تری از عبدالرضا تاجیک ندارند. در حال حاضر تعداد زیادی از روزنامه‌نگاران منتقد دولت احمدی‌نژاد در زندان هستند. بعد از انتخابات دهم ریاست جمهوری ایران روزنامه‌نگاران منتقد بیشتر از هر وقت دیگری مورد هجوم مامورین امنیتی دولت قرار گرفتند که هنوز هم برخورد با آنها ادامه دارد.

درواقع گروهی از آنها در زندان‌های اوین و رجایی شهر به سر می‌برند و سایر روزنامه‌نگاران منتقد نیز که زندان به آنها تحمیل نشده است اوضاع بهتری ندارند چون مدام از سوی مامورین امنیتی تهدید می‌شوند و نمی‌توانند به گردش آزاد اخبار و اطلاعات کمک کنند. در یک و نیم سال گذشته و بعد از برخورد با روزنامه‌نگاران منتقد دولت، بارها نهادهای اجتماعی و فعالان حقوق بشر در تمام دنیا برخورد دولت احمدی نژاد را با منتقدین مورد نکوهش قرار دادند اما هنوز هم دستگاه‌های امنیتی دولت، روزنامه‌نگاران مستقل را مورد هجوم قرار می‌دهند.

در حال حاضر روزنامه‌نگاران زندانی در زندان رجایی شهر بعد چندین ماه اعتراض بدترین شرایط را دارند و عبدالرضا تاجیک نیز به رغم نبودن دلیل قانع کننده همچنان در بازداشت به سر می‌برد. البته در چند روز گذشته برخورد با خانواده تاجیک نیز آغاز شده است. در خبرها آمده بود که مسئولین قضایی به دلیل اعتراض خانواده عبدالرضا تاجیک نسبت به وضعیت وی آنها را بازخواست کرده‌اند. فعالان اجتماعی بر این باورند که عبدالرضا تاجیک اوضاع خوبی ندارد و ظاهرا در شرایط خوبی هم به سر نمی‌برد. منابع آگاه می‌گویند چون پیش از این عبدالرضا تاجیک از وصعیت نا مناسب خود در زندان خبر داده بود در حال حاضر مامورین امنیتی نیز در برخوردی تلافی‌جویانه او را بدون دلیل در زندان نگه داشته‌اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید