خبرگزاری هرانا

    خانه  > اقلیت های ملی  >  محکومیت فعالین مدنی ترک به پرداخت جریمه نقدی

محکومیت فعالین مدنی ترک به پرداخت جریمه نقدی

خبرگزاری هرانا – شعبه یک دادگاه انقلاب مهاباد داریوش عندلیبیان، ستار برازش، یوسف سودبر، سجاد عزیزی و بابک آکسون از فعالین مدنی آذربایجانی در میاندوآب (قوشاچای) را به پرداخت جریمه نقدی محکوم کرد.

به گزارش ساوالان سسی، اتهام این افراد تبلیغ علیه نظام از طریق برگزاری مراسم رقص و موسیقی آذربایجانی به مناسبت روز طبیعت در ۱۳ فروردین ۸۹ عنوان شده است.

بر اساس حکم صادره که روز سه‌شنبه ۲٣ شهریور ٨۹ شفاها به متهمین ابلاغ شده است این افراد هر کدام به پرداخت یک و نیم میلیون تومان جزای نقدی محکوم شده اند.

قاضی خدادادی رئیس شعبه یک دادگاه انقلاب مهاباد ضمن رد درخواست متهمان این پرونده که خواهان یک نسخه از رونوشت حکم صادره بودند از متهمین پرونده خواسته است تا رونوشت حکم را از اداره اطلاعات میاندوآب بخواهند.

مراسم روز طبیعت در میاندوآب(قوشاچای) هر ساله با اجرای موسیقی و رقص آذربایجانی در مناطق سرسبز اطراف این شهر برگزار می شود و صدها خانواده آذربایجانی در این مراسم حضور می یابند.

در جریان مراسم امسال نیروهای سپاه و پلیس کلیه مسیرهای منتهی به محل برگزاری مراسم را مسدود کردند و پس از ورود به چادرهای خانوادگی و فیلمبرداری از داخل چادرها با مردم درگیر شدند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید