خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  تاکید بر استفاده از لباس فرم در محافل عمومی

تاکید بر استفاده از لباس فرم در محافل عمومی

خبرگزاری هرانا – رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان گفته است که باید دانشجویان و افراد حاضر در مراکز فرهنگی با پوششی مناسب و یکدست در این مراکز حاضر شوند.

به گزارش ایسنا، کبری خزعلی تاکید کرده که برای بهبود وضعیت حجاب در جامعه باید لباس افرادی که در دانشگاه ها، مدارس، ادارات و مراکز اشتغال و “اماکن مقدس” حاضر می شوند ساماندهی شده و از لباس یکدست و فرم استفاده کنند.

وی با بیان اینکه پوشش عمومی جامعه چه برای مردان و چه برای زنان باید طبق ضوابطی نشانگر تشخص ایرانی- اسلامی بودن مردم باشد اظهار داشت: لباس در حقیقت ویترین فرهنگ در هر جامعه ای است و نباید مغایر با فرهنگ عمومی باشد.

رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان تصریح کرد: حضور در فضاهای خاص نیز باید با پوششی مشترک حافظ قداست و فرهنگ حضور در آن مکان باشد چنانچه در اکثر نقاط جهان نیز همین گونه است.

خزعلی در مورد پیشنهاد شورای فرهنگی اجتماعی زنان در مورد راه اندازی مراکز دانشگاهی تک جنسیتی تاکید کرد: طرح هایی در شورا در دست بررسی است که با راه اندازی مراکز آموزشی تک جنسیتی آرامش دختران و زنان حفظ و رعایت شئونات اسلامی تضمین شود.

وی معتقد است راه اندازی مراکز آموزشی ویژه، پارک بانوان و محرم سازی مدارس دخترانه باعث می شود تا زنان در آرامش به فعالیت های اجتماعی و فرهنگی خود بپردازند.

به نظر می رسد این اظهارات بر پایه ی عملی کردن تمامی وجوه طرحی که به “حجاب و عفاف” موسوم شده است، باشد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید