خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  احضار عباس حکیم زاده به دادسرای زندان اوین در آستانه سال جدید تحصیلی

احضار عباس حکیم زاده به دادسرای زندان اوین در آستانه سال جدید تحصیلی

خبرگزاری هرانا – عباس حکیم زاده، فعال دانشجویی دانشگاه امیرکبیر، در آستانه بازگشایی دانشگاه ها به دادسرای زندان اوین احضار شد.

به گزارش دانشجونیوز، حکیم زاده پیش از این سه مرتبه توسط وزارت اطلاعات بازداشت شده است. وی آخرین بار در آستانه ۱۶ آذرماه سال گذشته بازداشت شد و بیش از یک ماه در بند ۲۰۹ در سلول انفرادی به سر برد. علت آخرین بازداشت وی مهار فعالیت‌های دانشجویی در آستانه روز دانشجو و جلوگیری از برگزاری انتخابات سالانه شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت بود. این فعال دانشجویی در بازداشت بار دوم به مدت بیش از چهار ماه و نیم در بازداشت موقت به سر برد که از این مدت، ۱۲۱ روز به صورت ممتد در سلول انفرادی نگه داری شذ است. وی سرانجام با قرار وثیقه ۴۰۰ میلیونی از زندان آزاد شد.

فرد تماس گیرنده از دادسرای زندان اوین به خانواده این عضو انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر اعلام کرده که وی باید در اسرع وقت خود را معرفی کند. او ادعا کرده در غیر این صورت اتهامات عباس حکیم زاده سنگین تر خواهد شد. همچنین چند روز پیش از این یکی از نیروهای امنیتی که خود را بازجوی این فعال دانشجویی معرفی کرده با تماس با یکی دیگر از اعضای خانواده وی، ادعاهای مشابهی را مطرح کرده است.

در آستانه سال تحصیلی جدید تعداد زیادی از فعالین دانشجویی، خصوصا ساکنین کوی دانشگاه تهران، به مراکز امنیتی و قضایی احضار شده اند که جمعی از آن ها پس از مراجعه بازداشت شده اند. هم اکنون بهاره هدایت و میلاد اسدی، دو عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت، با محکومیت سنگین ۷ سال و ۹ سال و نیم حبس نزدیک به یک سال است که در زندان اوین به سر می برند. همچنین مجید توکلی و یاسر ترکمن، از اعضای انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر، ماه هاست که در بازداشت هستند. عباس حکیم زاده عضویت در شورای مرکزی انجمن اسلامی امیرکبیر و شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت و دبیری سیاسی این مجموعه را در کارنامه خود دارد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید