خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۸۹, 12th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۱۵ ساعت ۷:۱۵:۳۱

    خانه  > فرهنگی  >  کنترل نمایشگاه کتاب با دوربین‌های مداربسته

کنترل نمایشگاه کتاب با دوربین‌های مداربسته

خبرگزاری هرانا – محسن پرویز، رئیس نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران می‌گوید هیچ‌کس نباید از نمایشگاه، بهره‌برداری سیاسی کند و “محیط نمایشگاه با دوربین‌های مداربسته کنترل خواهد شد.”

به گزارش رادیو زمانه، آقای پرویز روز سه‌شنبه چهاردهم اردی بهشت ماه در یک نشست خبری گفت: “در ایران مطبوعات نقش احزاب را دارند و به همین دلیل نمایشگاه مطبوعات، جنبه سیاسی پیدا می‌کند.”

وی در ادامه افزود که سال گذشته نمایشگاه کتاب در آستانه انتخابات برگزار شد و هیچ مشکلی به وجود نیامد.

به گفته پرویز، اگر کسی به قصد بهره‌برداری سیاسی در نمایشگاه شرکت کند، مسئولان امنیتی در موردش تصمیم خواهند گرفت.

در آبان‌ماه سال گذشته و در جریان برگزاری نمایشگاه مطبوعات، شماری از حامیان محمود احمدی‌نژاد با حمله به مهدی کروبی، مانع بازدید وی از نمایشگاه شدند.

پس از انتخابات جنجال‌برانگیز ریاست جمهوری سال گذشته، معترضان در مناسبت‌های مختلف، به سردادن شعار علیه دولت و ابراز مخالفت خود پرداخته‌اند.

پرویز همچنین علت تعداد اندک ناشران فعال را به دوره مسئولیت عطاءالله مهاجرانی در وزارت ارشاد نسبت داد و گفت که نباید به ناشران، پروانه نشر دائمی داد، چون پروانه نشر مثل شناسنامه نیست.

معاون فرهنگی وزارت ارشاد در بخش دیگری از سخنانش، در مورد تعداد اندک ناشران حاضر در نمایشگاه، نسبت به کل ناشران کشور گفت که تنها ناشران فعال، یعنی ناشرانی که در سال دست کم چهار کتاب منتشر کنند، اجازه شرکت در نمایشگاه را دارند.

وی افزود که برخی ناشران، تخلفاتی را برخلاف ضوابط کمیته انضباطی نمایشگاه مرتکب شده‌اند که منجر به حذف آنها شده است.

پرویز اظهار داشت که برای مثال در سال گذشته، یکی از متصدیان، در غرفه مشروب مصرف کرده است.

پیش از این نیز، محمد اللهیاری فومنی، مدیر کمیته ارزشیابی و نظارت بر نمایشگاه کتاب تهران، از‏ ممنوعیت‏ عرضه کتاب‌هایی که به تبلیغ فرقه‏‌های ضاله و عرفان التقاطی بپردازند و در آن‌ها نسبت به آموزه‏های دینی و مذهب شیعه جعفری، بی‏توجهی شده باشد، خبر داده بود.

پرویز همچنین مشکل تعداد اندک ناشران فعال را به دوره مسئولیت عطاءالله مهاجرانی در وزارت ارشاد نسبت داد و گفت که نباید به ناشران، پروانه نشر دائمی داد، چون پروانه نشر مثل شناسنامه نیست.

مهاجرانی، وزیر ارشاد دوره اول ریاست جمهوری محمد خاتمی بود و به گفته محسن پرویز، در آن زمان در مقاله‌ای نوشته بود: مگر کسی که شناسنامه می‌گیرد، آن را سالیانه تمدید می‌کند که هر ساله مجبور است مجوز نشر را تمدید کند؟

نمایشگاه کتاب تهران که از روز سه شنبه ۱۴ اردی بهشت ماه در مصلای تهران آغاز شده، تا ۲۴ اردی بهشت ماه نیز ادامه دارد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید