خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  نظام حسن پور؛ شش سال حبس براساس یک عکس

نظام حسن پور؛ شش سال حبس براساس یک عکس

خبرگزاری هرانا – وکیل مدافع نظام حسن پور، از متهمان تظاهرات عاشورای تهران و از زندانیان گمنام حوادث پس از انتخابات که اکنون در بند ۳۵۰ زندان اوین به سر می برد نسبت به حکم صادر شده علیه وی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی اعتراض کرد و با ارائه لایحه تجدیدنظرخواهی به این دادگاه خواهان برائت وی در دادگاه تجدید نظر از اتهاماتی شد که به عقیده وی هیچ مدرک قانونی برای اثباتش وجود ندارد.

 

به گزارش کلمه، نظام حسن پور، زندانی سیاسی که اکنون در بند ۳۵۰ زندان اوین به سر می برد . تنها بر اساس عکسی که گفته می شود در روز عاشورا از وی گرفته شده توسط ریاست شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب ، قاضی مقیسه محکوم به شش سال حبس تعزیری شده است. حکمی که بر اساس اظهارات او و همینطور محتویات پرونده اش که هیچ مدرک قانونی در آن برای اثبات جرم وجود ندارد بسیار عجیب به نظر می رسد .دادگاه تجدید نظر تنها جایی است که وی امیدوار است این بار اتهامات وی با دقت بیشتری در آنجا بررسی و حکمی عادلانه برایش صادر شود.

نظام حسن پور از اهالی کوه دشت لرستان است و در یکی از واحدهای دانشگاه آزاد استان لرستان مشغول به تحصیل بود. وی به دلیل مشکلات شدید مالی مجبور به ترک دانشگاه و مهاجرت به تهران شد و در این شهر به عنوان کارگر ساده مشغول به کار شد.نظام که سرپرستی از خانواده اش را نیز به عهده دارد با این اتهام مواجه شده است که به نیروهای پلیس در روز عاشورا حمله کرده است، او بارها در بازجویی ها و دادگاهش تاکید کرده است که بی گناه است.

به اعتقاد منیژه محمدی ،وکیل حسن پور ،در هیچ جای پرونده موکلش گزارشی از شهادت ماموران مبنی بر حضور موکل در تظاهرات و حمله به آنها نیامده که این موضوع هم ثابت می کند اتهامات وی کاملا بی اساس است.
همچنین ماموران بسیج شهر محل زندگی اش هم درباره وی گفته اند که وی دردیگر تجمعها هرگز حضور نداشته است. اما با این همه وی با حکم عجیب شش سال حبس مواجه شده است .

به گفته وکلای وی ،حسن پور بر اساس اتهام تبانی برای تجمع بر ضد امنیت ملی چنین حکمی دریافت کرده در حالی که در پرونده وی هیچگونه اقدام یا عملی که نشانگر تبانی باشد دیده نشده است . هیچ مدرکی مبنی بر تبانی وی با فرد یا افراد دیگر در باره تجمع روز عاشورای تهران وجود ندارد .
نطام حسن پور اکنون در حالی با این حکم غیر منصفانه در زندان اوین زندانی است که تنها نان آور خانه و خواهران و برادرانش محسوب می شود چرا که پدر و مادر او فوت کرده اند .

اکنون خانواده حسن در شرایط بسیار بد معیشتی و همچنین در معرض آسیبهای اجتماعی قرار دارند و او نیز تا شش سال نمی تواند هیچگونه سرپرستی بر خواهران و برادران کوچکش داشته باشد. به دلیل این وضعیت خانواده او نیز امکان مسافرت به تهران و ملاقات با وی را ندارند .
اهالی کوه دشت نیز بارها با امضای نامه هایی خطاب به دادگاه نسبت به بی گناهی حسن شهادت داده اند و از همه مسولان قضایی خواسته اند او را که هیچ گونه مدرکی علیه اش وجود ندارد و خواهر و برادرش نیز بدون سرپرست و تنها در شهری دور از وی رها شده اند آزاد و به شهر و خانواده اش بازگردانند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید