خبرگزاری هرانا

    خانه  > اقلیت های ملی  >  ابراهیم مهرنهاد آزاد شد

ابراهیم مهرنهاد آزاد شد

خبرگزاری هرانا – ابراهیم مهرنهاد فعال مدنی و برادر نوجوان یعقوب مهرنهاد بعد از سی ماه حبس در ماه رمضان سال جاری با قرار ضمانت آزاد شد.

ابراهیم مهرنهاد در اسفند ماه ۱۳۸۶ توسط نیروهای وزارت اطلاعات بدون ارائه هرگونه حکم قضایی مورد ضرب و شتم و پس از آن دستگیر و به مکان نامعلومی انتقال یافت. بنابرگزارشات رسیده ازاعضای انجمن فعالان حقوق بشر بلوچستان، وی ۱۰ماه از مدت زندانی خود را تا زمان صدور حکم در بازداشتگاه مخفی وزارت اطلاعات زاهدان در زیرزمینهای این وزارت گذراند. پس از آن تحت عنوان “متهم ردیف اول علیه امنیت ملی” بدون داشتن وکیل درزاهدان به پنج سال زندان (سه سال قطعی و دو سال تعلیق) محکوم شد.

بعد ازصدور حکم بدون در نظر گرفتن سن (زیر هیجده سال) وی همچنان سه ماه دیگردربازداشتگاه اطلاعات نگه داشته شد و بعد از آن بدون اعلام قبلی وبدون حکم قضایی به زندان مرکزی کرمان تبعید شد.

ابراهیم مهرنهاد درزندان مرکزی کرمان در کنار تبهکاران حرفه ای که جرایمی چون قتل و شرارت داشتند در شرایطی فوق العاده امنیتی حبس و بر خلاف زندانیان عادی امکان استفاده از امکانات زندان را نداشته و به توصیه وزارت اطلاعات, مسئولین زندان وی را در شرایط بسیار سخت و طاقت فرسایی نگهداری میکردند.

بنا به گزارشات رسیده ابراهیم مهرنهاد بارها مورد شکنجه و ضرب و شتم قرار گرفته و وضعیت روحی و جسمی او وخیم گزارش شده است و حتی در زندان از سو قصدی که به صورت وارد کردن سمی خطرناک در غذایش ترتیب داده شده بود با هوشیاری خود جان سالم بدر برد.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید