خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  فشار بر سیامک قادری خبرنگار زندانی ایرنا

فشار بر سیامک قادری خبرنگار زندانی ایرنا

خبرگزاری هرانا – سیامک قادری روزنامه نگار و خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی دربند ۲۰۹ زندان اوین برای اعتراف به مسائل غیر واقعی، تحت فشار قرار دارد.

به گزارش جرس، سیامک قادری که در تاریخ پنج مرداد ۱۳۸۹ با یورش نیروهای امنیتی و اطلاعات به منزلش دستگیر و روانه زندان اوین شد به دلیل ایجاد وبلاگ ایرنای ما و انتشار گزارش‌های عینی خود از تظاهرات مردم در جنبش سبز و انعکاس اخبار و تحولات حرکت اعتراضی مردم دستگیر شد و هنوز بدون برخورداری از حقوق اولیه خود در زندان برای اعتراف ساختگی تحت فشار قرار دارد.
بر خلاف ادعاهای مقامات جمهوری اسلامی مبنی بر اینکه خانواده زندانیان تحت فشار قرار نمی گیرند، همسر و فرزند قادری نیز از دسترسی به حساب بانکی و کارت های اعتباری خود محروم شده اند.

سیامک قادری در طول بیش از یکسال گذشته به وقایع نگاری حرکت های مردمی قبل و بعد از انتخابات پرداخت و گزارش بی‌طرفانه‌ای از جنبش سبز را در وبلاگ خود منعکس ساخت.

وبلاگ ایرنای ما بیش از ۱۲ بار با فشار های مدیران ایرنا فیلتر شد اما قادری هر بار با افزودن عدد جدیدی این وبلاگ را فعال کرد چنانچه آخرین وبلاگ او با نام ایرنای ما ۱۲ بلاگ اسکای فعال شده بود.

سیامک قادری که حدود ۱۸ سال به عنوان دبیر، خبرنگار، گزارش نویس برای ایرنا به طور رسمی کار می کرد، با فشار مدیر عامل این خبرگزاری و هجوم نیروهای امنیتی به منزلش در حالی که تنها در حال استراحت بود دستگیر شد و از همان ابتدا به زندان انفرادی منتقل شد.

بلافاصله بعد از دستگیری، معاون خبر ایرنا در خبری کوتاه بر روی خروجی ایرنا اعلام کرد سیامک. ق یکی از روزنامه نگاران طرفدار فتنه سبز به دلائل مسائل اخلاقی دستگیر شد.

قادری اولین خبرنگار خبرگزاری رسمی خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) است که به دلیل وقایع نگاری حرکت اعتراضی مردم دستگیر شده است و برای همین مقامات امنیتی سعی می کنند اتهام او را اخلاقی اعلام کنند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید