خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  نه کارگر در یکماه کشته شدند؛ کسی پاسخگوی بازماندگان نیست

نه کارگر در یکماه کشته شدند؛ کسی پاسخگوی بازماندگان نیست

خبرگزاری هرانا – یک فعال کارگری می‌گوید باگذشت نزدیک به چهل روز از کشته شدن پنچ کارگر در جریان حادثه انفجار پتروشیمی پردیس هنوز مسوولان این حوادث مشخص نشده‌اند.

مازیار گیلانی‌نژاد در گفتگو باخبرنگار ایلنا افزود: این درحالی‌است که در همین یک هفته گذشته شاهد کشته شدن جهار کارگران دیگر در حادثه انفجار خط لوله گاز سرخس- مشهد بوده‌ایم.

وی بایادآوری اینکه باید پاسخگوی خانواده کارگران قربانی شده در حوادث اخیر بود؛ گفت: بعوان مثال باید مشخص شود که چگونه در بزرگترین مجتمع تولیدی آمونیاک خاور میانه در اثر ازکار افتادن فیوزهای ایمنی انفجار روی می‌دهد و گروهی از کارگران کشته می‌شوند.

این فعال کارگری گفت: بجاست مسوولان مربوطه اعلام کنند که برای مشخص شدن دلایل و عوامل این حادثه چه اقداماتی کرده‌اند و تاکنون از خانواده‌هایی داغدیده چه حمایت‌هایی به عمل آورده اند.

گیلانی نژاد خواستار برخورد قانونی با مسببینی شد که خواسته یا ناخواسته باعث وقوع چنین حوادثی شده‌اند.

این فعال کارگری گفت: با یادآوری درسالهای گذشته حوادث مشابهی در معادن زغال سنگ و کارخانه‌‌شازند اراک روی داده‌است؛ در تمامی این حوادث این کارگران بودند که قربانی شدند.

وی افزود: صرفه‌نظر از این حوادث هر روز شاهد وقوع حوادث کار در کارگاه‌های ساختمانی هستیم بطوری که همواره درگزارش‌های سالانه از کارگران ساختمانی به عنوان بزرگترین گروه قربانیان حوادث حین کار می‌شوند.

این‌فعال کارگری یادآور شد: تنها در هفته گذشته ۲ کارگر ساختمانی دیگر بر اثر وقوع حادثه‌ای در منطقه شهر زیبا جان خود را از دست دادند.

گیلانی نژاد گفت: این درشرایطی است که در نتیجه اعتراض‌های گروه‌های ذی نفوذ هنوز تکلیف قانون بیمه اجباری کارگران ساختمانی مشخص نیست.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید