خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۸۹, 21st of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۶/۲۸ ساعت ۹:۱۶:۱۴

    خانه  > زنان  >  ۵۰ درصد زنان روسپی تهران ناقل ایدز هستند

۵۰ درصد زنان روسپی تهران ناقل ایدز هستند

خبرگزاری هرانا – دکترمرضیه وحید دستجردی’ امروز در جریان سفر یک روزه خود به استان هرمزگان در جمع خبرنگاران افزود: هر کدام از این افراد در طول سال می توانند حداقل پنج نفر را به ایدز مبتلا کنند.

به گزارش  ایرنا، وی با هشدار جدی به جوانان در خصوص رعایت نکات اخلاقی و انجام مراقبت های بیشتر، تصریح کرد: در گذشته بیماری ایدز بیشتر از طریق معتادان تزریقی در جامعه شیوع پیدا می کرد، اما در حال حاضر این الگو تغییر یافته و انتقال بیماری ایدز در اکثر موارد از طریق تماس های جنسی است.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی تعداد مبتلایان به ایدز شناسایی شده در کشور را ۲۰ هزار و ۲۵۰نفر اعلام کرد و اظهارداشت: تخمین زده می شود تعداد واقعی مبتلایان به ایدز بیش از ۸۰هزار نفر باشد.

به گفته دستجردی ، ۹۲.۶ درصد مبتلایان به ایدز را در کشور مردان و ۷.۴ را زنان تشکیل می دهند.

وی خاطرنشان کرد: شیوع بیماری ایدز از طریق معتادان تزریقی کنترل شده و ما تنها نگران شیوع این بیماری از طریق جنسی هستیم.

وزیر بهداشت ، درمان وآموزش پزشکی به جوانان و خانواده هایشان در خصوص انجام مراقبت های بیشتر به منظور پیشگیری از ابتلاء به ویروس اچ ای وی و دیگر بیماری های مقاربتی هشدار جدی داد.

وحید دستجردی ادامه داد: متاسفانه جوانان و نوجوانان ما از آموزش کافی در زمینه رفتارهای جنسی برخوردار نیستند و از همین رو مسوولیت خانواده ها در خصوص حساسیت نسبت به رفتارهای جوانانشان سنگین تر است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید