خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۸۹, 4th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۶/۲۸ ساعت ۸:۴۶:۱۵

    خانه  > اندیشه و بیان  >  پذیرش دانشجو در ۱۲ رشته علوم انسانی متوقف شد

پذیرش دانشجو در ۱۲ رشته علوم انسانی متوقف شد

خبرگزاری هرانا – مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی گفت: بر اساس برنامه، سیاست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری این است که پذیرش ۱۲ رشته دانشگاهی را به‌ویژه در علوم انسانی و هنر مسکوت نگه دارد تا سرفصل‌های دروس آنها که مدت‌هاست تغییری نکرده، بازنگری شود.

ابوالفضل حسنی، افزود: سرفصل‌های هیچ‌یک از دروس دانشگاهی حذف نمی‌شود اما با توجه به اینکه برخی از دروس بیش ۲۰ سال از آخرین بازنگری آنها گذشته سیاست ما تغییر در سرفصل‌های دروس این ۱۲ رشته است.
وی مدیریت، علوم اجتماعی، سیاسی، حقوق و روانشناسی را برخی از این رشته‌های عنوان کرد و گفت: با توجه به این تصمیم اگر دانشگاهی

بخواهد این رشته‌ها را تأسیس کند پذیرش دانشجو برای این دانشگاه‌ها در این رشته‌ها منوط به بازنگری سرفصل‌های دروس خواهد بود.مدیر کل دفتر شورای گسترش آموزش عالی گفت: پذیرش در سایر دانشگاه‌ها نیز به شرط تغییر و بازنگری سرفصل‌ها تمدید می‌شود.

وی با بیان اینکه از هفته آینده کمیته‌های شورای عالی برنامه‌ریزی وزارت علوم کار خود را آغاز می‌کنند، گفت: دانشگاه‌ها بازنگری را پیشنهاد می‌کنند و ما در شورای عالی برنامه‌ریزی پیشنهادات را بررسی می‌کنیم.

حسنی با اشاره به بازنگری سرفصل‌های دروس فنی‌و مهندسی اظهار داشت: در این رشته‌ها نیز به استاد درس جدید داده نمی‌شود تا دروسی که بیش از ۵ سال بازنگری نشده است را بازنگری کند.

مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی گفت: اولویت‌های اصلی برای بازنگری با درس‌هایی است که بیش از ۱۰ سال بازنگری نشده‌اند.همچنین این بازنگری با رویکرد علم و دانش روز و بومی کردن صورت می‌گیرد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید