خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  برقراری تماس‌های تلفنی ارژنگ داوودی و ادامه اعتصاب غذای این زندانی سیاسی

برقراری تماس‌های تلفنی ارژنگ داوودی و ادامه اعتصاب غذای این زندانی سیاسی

خبرگزاری هرانا – از روز چهار شنبه گذشته تماس‌های تلفنی ارژنگ داوودی به حالت عادی بازگشته و این زندانی سیاسی توانسته است با خانواده خود تماس تلفنی داشته باشد.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، پس از پیگیری های مکرر جشمت الله طبرزدی و اعتراضات مکرر وی به مسئولان زندان، نسبت به رعایت حقوق انسانی ارژنگ داوودی، این تماس‌های تلفنی در دو روز گذشته به حالت عادی برگشته است. این در حالی است که، چندی پیش مسئولان زندان رجایی شهر کرج برای تماس های تلفنی داوودی محدودیت ایجاد کرده و اقدام به شنود مکالمات تلفنی وی کرده بودند که منجر به اعتراض و اعتصاب غذای این زندانی سیاسی شده است.

ارژنگ داوودی هم اکنون نزدیک به ۷۰ روز است که در اعتصاب غذا به سر می‌برد و اخیرا در ملاقات با همسرش اعلام کرده، تا تحقق تمامی خواسته های به حق خود به اعتصاب غذا ادامه می دهد.

وی علاوه بر اعتراض به محدودیت‌های اعمال شده برای تماسهای تلفنی اش، خواستار رسیدگی سریع قوه قضاییه نسبت به شکایتش از رئیس زندان رجایی شهر کرج بوده و همچنین تاکید دارد، منزل مصادره شده اش از سوی قوه قضاییه باید هرچه سریعتر به وی برگردانده شود، تا خانواده اش از آوارگی نجات پیدا کنند.

منزل ارژنگ داوودی از سوی قوه قضاییه با حکم قاضی وقت پرونده، قاضی حداد، مصادره و به فروش رسیده است.همسر ارژنگ داوودی چندی پیش در مصاحبه با رادیو فردا در رابطه با این مسئله گفته بود که “منزل ما هم محل سکونت بود و هم مدرسه. مدرسه‌ای که مجتمع فرهنگی و آموزشی پرتو حکمت درآن قرار داشت و محل تحصیل دانش آموزان بود، که پلمب شد.حتی برای بررسی بیشتر، برای اینکه خانه بازرسی شود بعضی از جاهای خانه را کندند. بعد از آن هم خانه ما پلمب بود. از اول گفتند این پلمب برای چند روزی،به قول خودشان، است اما در نهایت به سه سال طول کشید و بعد از ۳ سال مشخص شد که خانه، متاسفانه به فروش رفته است. و ما به هر کسی مراجعه می‌کنیم که چرا؟ هیچ کس جوابی برای ما ندارد.”

ارژنگ داوودی در تاریخ ۱۸ آبان سال ۸۲ تحت عنوان اقدام علیه امنیت ملی و نوشتن مانیفست سکولار ایرانیان دستگیر شد و تاکنون در زندان به سر می برد.

وی هم اکنون در زندان رجایی شهر کرج در شرایط بسیار وخیم جسمی نگهداری می شود و وکالت وی را ، دادخواه و رئیسیان بر عهده دارند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید