خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۸۹, 19th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۶/۲۳ ساعت ۱۰:۰۷:۴۵

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  کارشکنی های مسئولین و تشدید فشارها بر دانشجویان دانشگاه بین اللمللی قزوین

کارشکنی های مسئولین و تشدید فشارها بر دانشجویان دانشگاه بین اللمللی قزوین

در تعطیلات تابستانی دانشگاه ها ودر حالی که خبری از اعتراضات دانشجویی نیز وجود ندارد، دادگاه چند تن از دانشجویان و اساتید دانشگاه بین المللی قزوین تشکیل شد.

بنا بر گزارش دانشجونیوز، مسئولین دانشگاه بین المللی قزوین و به خصوص حراست دانشگاه، نقش پر رنگی در روند رسیدگی پرونده های متهمین داشته اند و حتی گوی سبقت را از نهاد های امنیتی در جهت سرکوب معترضین ربوده اند.

بر این اساس در اواسط و اواخر تابستان  پیام حیدر قزوینی، فرهاد فتحی، سعید سکاکیان، فرزام معینی، مجتبی رحیمی، محمد رضا شعبانی و سجاد عالی از فعالین دانشجویی و درویشی، ایمانیه، رئیسان وفضلی از اساتید این دانشگاه در دادگا ه های استان قزوین به علت اتهاماتی که مربوط به اعتراضات دانشجویی سال گذشته بوده محاکمه شدند.

پیش از این نیز پیام حیدر قزوینی دبیر سابق تشکل دانشجویان اصلاح طلب این دانشگاه و نیز مسئول شاخه دانشجویی ستاد انتخاباتی مهدی کروبی در استان قزوین، به علت شکایت ۲ تن از افراد منسوب به بسیج در دادگاهی دیگر حاضر شده بود که بنا بر اخبار رسیده،قاضی پرونده به رغم تمامی فشارها حکم به برائت این دانشجو داده است. با این حساب، حیدر قزوینی در انتظار صدور حکم دیگر دادگاه خویش و نیز حکم تجدید نظر کمیته انضباطی دانشگاه می باشد. وی ترم گذشته تحصیلی با حکم “اخراج و ۳ سال محرمیت از تحصیل در کلیه دانشگاه ها”محکوم شده بود که علی رغم گذشت بیش از ۴ ماه از صدور حکم بدوی، کمیته تجدید نظر دانشگاه علاوه بر ممنوع الورود کردن وی به دانشگاه  از صدور حکم قطعی برای وی امتناع کرده است که این امر نقض صریح قوانین و مقررات دانشگاه می باشد که حد اکثر زمان صدور حکم تجدید نظر را ۱ ماه میداند. این امر گواه روشنی بر عدم رعایت قوانین ومقررات دانشجویی در تنها داشگاه دولتی استان قزوین است که پیش از این و در جریان صدور احکام دیگر دانشجویان معتنرض نیز به خوبی مشهود بود.

علاوه بر حیدرقزوینی، دیگر فعالین دانشجویی این دانشگاه از جمله سکاکیان،هنر خواه، معینی، آذر نیوش، کرانیان، کیاشمشکی، ترابی وآرامش نیز پیش از این با احکام انضباطی مواجه شده بودند که هم اینک همگی  محکومیت خویش را سپری می کنند و ممنوع الورود به دانشگاه هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید