خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  تجمع کارگران قزوینی مقابل دفتر کارخانه در تهران

تجمع کارگران قزوینی مقابل دفتر کارخانه در تهران

خبرگزاری هرانا – تعدادی از کارگران ریسندگی و بافندگی «ناز نخ قزوین» که از بعد از ظهر دیروز برای اعتراض به وضعیت کاری خود به تهران آمده اند، صبح امروز مقابل دفتر مرکزی این کارخانه ریسندگی و بافندگی تجمع کردند.

به گزارش فردا، این کارگران که به گفته خود حوق ۶ ماهه و عیدی سال ۸۹ را نگرفته اند، بعد از ناامیدی از مسئولان استانی قزوین به تهران آمده اند. آنها شب گذشته را در مسجد وزارت صنایع گذرانده اند صبح امروز در مقابل دفتر مرکزی کارخانه تجمع کرده اند.

یکی از کارگران گفت: ۴ ماه است که کارخانه را تعطیل کرده اند و حقوق و عیدی ما را نداده اند. شب گذشته به وزارت صنایع رفتیم. شب که شد بیرونمان کردند ولی بعد اجازه دادند داخل مسجد شب را صبح کنیم.

کار گر دیگری هم افزود: بعد از عمری کار کردن ما را کارتن خواب کردند. بیشتر از ۳۰۰ کارگر در این کارخانه کار می کردند و حالا ۴ ماه است که بیکار شدند. هیچ کس هم جواب ما را می دهد.

به گفته کارگران بیکار شده مشکلات ریسندگی ناز نخ و فر نخ قزوین سال هاست که ادامه دارد و حتی رسیدگی به وضعیت این کارخانه و کارگران آن جزو مصوبات دور اول سفرهای استانی دولت به قزوین بوده است. الان دور سوم سفرهای استانی شروع شده ولی وضعیت کارگران بهتر که نشده، بدتر هم شده است.

یکی از معترضین تاکید کرد: ار فروردین حقوق نگرفته ایم. بیمه رد نشده و دفترچه هایمان را اعتبار نمی زنند. به استانداری قزوین رفتیم ولی جوابی نگرفتیم. حالا آمده ایم تهران.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید