خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۸۹, 4th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۶/۲۳ ساعت ۴:۱۱:۳۱

    خانه  > زندانیان  >  خانواده سارا شورد،کوهنورد آمریکایی، خواستار لغو وثیقه شدند

خانواده سارا شورد،کوهنورد آمریکایی، خواستار لغو وثیقه شدند

خبرگزاری هرانا – خانواده سارا شورد، زن آمریکایی در بند در ایران خواستار لغو وثیقه درخواستی ۵۰۰ هزار دلاری شده و اعلام کردند توان پرداخت آن را ندارند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس، مسعود شریفی، وکیل سارا شورد، روز دوشنبه گفت که دیپلمات های دفتر حافظ منافع آمریکا در تهران وابسته به سوییس، این درخواست رسمی را اعلام کرده اند. آقای شریفی ابراز امیدواری کرده که با درخواست آزادی بدون وثیقه سارا شورد، زن ۳۲ ساله آمریکایی موافقت شود.

در واشینگتن، تامی ویتور، سخنگوی کاخ سفید گفته که دولت اوباما با خانواده کوهنوردان زندانی در ایران و نیز دیپلمات های دفتر حافظ منافع آمریکا در تهران، در تماس است. وی افزود:«وضعیت در حال پیشرفت است و هنوز در انتظار نتیجه ای مثبت هستیم.»

به گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس، مشکل دیگر می تواند نوع پرداخت وثیقه باشد چرا که طبق تحریم های اخیر آمریکا علیه ایران، هرگونه انتقال مالی متوقف شده است و پرداخت هایی از این دست که پیشتر از راه بانک ملی انجام می شد، در حال حاضر امکان پذیر نیست چرا که بانک ملی و واسطه های آن همگی در فهرست تحریم ها قرار دارند.

پیشتر اعلام شده بود خانم شورد قرار است به دلیل بیماری آزاد شود ولی بعد عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران آزادی او را منتفی دانست. پس از آن، آقای دولت آبادی از آزاد شدن وی به قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی خبر داد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید