خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۸۹, 26th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۶/۲۲ ساعت ۱۴:۵۶:۲۴

    خانه  > اندیشه و بیان  >  وکیل و همسر نسرین ستوده تهدید به بازداشت شدند

وکیل و همسر نسرین ستوده تهدید به بازداشت شدند

خبرگزاری هرانا – رضا خندان، همسر نسرین ستوده، وکیل زندانی و نسیم غنوی، وکیل او از سوی وزارت اطلاعات تهدید شده‌اند که اگر در مورد پرونده نسرین ستوده با رسانه‌ها مصاحبه کنند، دستگیر خواهند شد.

به گفته‌ی آقای خندان، به خانم غنوی گفته شده که حکم جلب او و رضا خندان صادر شده و در صورت مصاحبه هر دو دستگیر خواهند شد. رضا خندان به دویچه‌وله فارسی می‌گوید: «دیروز (۲۱ شهریور) از طرف وزارت اطلاعات با خانم غنوی تماس گرفته و گفته‌اند حکم جلب شما و آقای خندان صادر شده و اگر مصاحبه کنید، شما دو نفر دستگیر خواهید شد. امروز هم که ایشان برای پیگیری پرونده نسرین به دادسرا رفتند، این گفته را تایید کرده‌اند و در آنجا هم همین را به ایشان گفته‌اند».

به گفته‌ی رضا خندان، وکیل خانم ستوده روز دوشنبه ۲۲ شهریور به شعبه بازپرسی موکلش مراجعه می‌کند، ولی به وی گفته می‌شود که بازپرس مربوطه تا روز شنبه در مرخصی است و هیچ اقدامی تا آن زمان صورت نخواهد گرفت.

نسرین ستوده در تاریخ ۱۳ شهریور ماه بازداشت شد و تا به امروز در تنها تماس تلفنی کوتاهی که با خانواد‌ه‌اش داشته از آنها خواسته که با رسانه‌ها مصاحبه نکنند. او در این تماس اصرار داشته که مکان نگهداری‌اش خوب است و مشکل خاصی ندارد ولی در سلول انفرادی نگهداری می‌شود.

در همین حال شیرین عبادی برنده ایرانی جایزه صلح نوبل در نامه‌ای خطاب به رئیس کانون بین‌المللی وکلا از وی خواسته است تا به دستگیری غیرقانونی همکاران ایرانی‌اش اعتراض کند.

شیرین عبادی در این نامه به دو وکیل ایرانی دربند، نسرین ستوده و محمد اولیایی‌فرد اشاره کرده و همچنین عنوان نموده که نسرین ستوده تحت فشار برای اعتراف علیه خود است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید