خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  اهل سنت حق برگزاری نماز عید فطر را ندارند

اهل سنت حق برگزاری نماز عید فطر را ندارند

خبرگزاری هرانا – در ادامه تلاش دولت برای برگزاری نماز یک دست در عید فطر طبق دستور دفتر  آیت الله خامنه ای،نیروهای انتظامی مکلف شده اند تا از برگزاری نماز عید فطر اهل سنت در تهران جلوگیری نماید. به گزارش ندای سبز آزادی در سالهای قبل اهل سنت در تهران در برخی از نقاط از جمله شهرک غرب،تهران سر،خیابان آیت الله کاشانی،میدان شوش و خیابان آزادی و نقطه ای در لواسانات اقدام به برگزاری نماز عیدفطر می نمودند که عموما از اهالی سنت استانهای ایران؛از جمله کردستان،سیستان و مازندران وخوزستان و افاقنه ای که در تهران ساکن هستند می باشند که در عیدفطر با برگزاری نماز عیدفطر به دید وبازدید می پردازند و مراسم جشنی برپا می نمایند.

اما با توجه به این دستور مسئولین نیروی انتظامی مناطق ذکر شده موظف هستند از تجمع و برگزاری جشن و نماز عید جلوگیری کنند.نیروی انتظامی با مراجعه به مسئولین این اماکن و دادن تذکر به آنها و نصب پلاکارد در محله های مورد نظر و با حضور فیزیکی مامورین و ادارت و ماشین آلات از برگزاری مراسم اهل سنت جلوگیری به عمل آمد.

گفتنیست متن یکی از پلاکاردها عبارت است از:نماز وحدت آفرین عیدفطر در دانشگاه تهران به امامت مقام معظم رهبری ولی امر مسلمین جهان برگزار می گردد.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید