خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۹, 19th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۱۴ ساعت ۰:۵۶:۰۳

    خانه  > اندیشه و بیان  >  تذکر ارشاد به یک روزنامه و یک سایت

تذکر ارشاد به یک روزنامه و یک سایت

خبرگزاری هرانا – معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد به روزنامه ی “روزان” و سایت “حقیقت نیوز” تذکر داد.

روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد اعلام کرد: معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی در پی انتشار مطالب کذب و ناروا به نقل از محمد علی رامین معاون امور مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص وضعیت رسانه ها، اقدامات قوه قضاییه در برخورد با رسانه های خاطی و آقایان لاریجانی در پایگاه الکترونیک اطلاع رسانی حقیقت نیوز تذکر داد تا از انتشار مطالب بدون منبع و تایید نشده خوداری کنند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی، رامین در این زمینه با ارسال تذکری به روزنامه روزان و پایگاه اطلاع رسانی حقیقت نیوز هشدار داد مطالب منتشر شده با توجه به تبصره ۴ بند الف ماده ۹ قانون مطبوعات که تاکید دارد ( مسوولیت یکایک مطالبی که در نشریه به چاپ می رسد و دیگر امور در رابطه با نشریه به عهده مدیر مسوول خواهد بود) دارای اشکال است.

این گزارش می افزاید: به استناد بند ۴ ماده ۶ قانون مطبوعات مبنی بر” اجتناب از ایجاد اختلاف مابین اقشار جامعه” و نیز بند ۱۱ این ماده که ” پخش شایعات و مطالب خلاف واقع و یا تحریف مطالب دیگران” را ممنوع کرده، چاپ چنین مطالبی مغایر رسالت مطبوعاتی است.

بر همین اساس مدیران رسانه های چاپی و الکترونیک موظف هستند به همکاران خود توصیه نمایند نسبت به رعایت دقیق مفاد قانون مطبوعات و آیین نامه اجرایی آن توجه لازم معمول دارند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید