خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  بازگشایی پرونده جدید علیه احمد رضا احمد پور و تهدید به اعدام وی

بازگشایی پرونده جدید علیه احمد رضا احمد پور و تهدید به اعدام وی

خبرگزاری هرانا – احمد رضا احمد پور، اواسط هفته جاری به دادسرای ویژه روحانیت احضار شد.

به گزارش جرس، علت احضار این روحانی زندانی، نامه چندی پیش وی به بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل می باشد؛ که در آن نامه نسبت به نقض حقوق شهروندی خود اعتراض داشته و شکایت نامه ای به سازمان ملل ارائه کرده بود.

اتهاماتی که در خصوص پرونده جدید به احمدپور زده شده، “نشر اکاذیب” و “تشویش اذهان عمومی” و “تبلیغ علیه نظام” و “اهانت به رهبری” می باشد.

حمد پور در جریان بازجویی های صورت گرفته از سوی دادیار شعبه ۴ دادگاه ویژه روحانیت، تهدید به انواع مجازات شده و حین بازجویی ها نیز، شاهد اهانت بازجویان به مراجع مردمی همچون مرحوم آیت الله العظمی منتظری و صانعی بوده است.

هم چنین به احمد پور خاطرنشان کرده اند در کیفر خواست وی حکم اعدام تقاضا خواهد شد و وی را تحت فشار گذاشته اند تا شکایتی علیه احمد منتظری تنظیم نماید؛ که این امر با مخالفت احمد پور مواجه شده است.

این گزارش می افزاید این روحانی معترض به دلیل نداشتن وکیل، از پاسخ کتبی و شفاهی به بازپرس خودداری کرده و حاضر به امضای اوراق بازپرسی نشده است.

در همین راستا، هم اکنون تمامی حقوق حداقلی وی، نظیر اعزام به مرخصی، تماس تلفنی با خانواده و آزادی مشروط، لغو شده است.

احمد رضا احمد پور عضو جبهه مشارکت مرکزی قم و پژوهشگر حوزه و وبلاگ نویس پژواک خاموش، در تاریخ ۱۷ فروردین ماه امسال، به اتهام “تبلیغ علیه نظام (به دلیل مصاحبه با رسانه های خارجی)، نشراکاذیب و هتک حیثیت روحانیت”، به یک سال حبس و خلع لباس دائمی محکوم شد.

احمدپوردر تاریخ ۲۹ فروردین ماه خود را برای اجرای حکم به دادگاه ویژه روحانیت معرفی کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید