خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  تاسیس پلیس فضای مجازی در ناجا

تاسیس پلیس فضای مجازی در ناجا

خبرگزاری هرانا – مسوول روابط عمومی نیروی انتظامی خراسان جنوبی از تاسیس “پلیس مجازی” برای نظارت دقیق بر استفاده از فضای مجازی و کاربران خبر داد.

بر اساس آنچه ایسنا نوشته است، سید کاظم هاشم آبادی در جلسه ستاد ساماندهی فضای مجازی گفت: پلیس فضای مجازی در راستای مقابله با تهدیدات فضای مجازی و اعتیاد به اینترنت و مسائلی از این قبیل شکل گرفته است.
محمدرامین مهدوی کیا مدیر اماکن عمومی خراسان جنوبی در این جلسه گفت: علاوه بر قوانینی که اصناف برای کافی نت ها در نظر گرفته‌اند نیروی انتظامی هم یک سری قوانین خاص برای آن ها در نظر گرفته است.

وی افزود: در کافی نت‌ها حتما باید به جداسازی فضای آنها پرداخته شود و از تاسیس کافی نت‌ها در طبقات فوقانی و تحتانی خودداری شود و کافی نت باید در طبقات هم سطح زمین باشند.

مدیر اماکن عمومی خراسان جنوبی اظهار کرد: قابل رویت بودن داخل کافی نت‌ها و عدم استتار آنها و عدم تاسیس آن ها در کنار مدارس از دیگر قوانین نیروی انتظامی برای کافی نت‌ها است.

مهدوی کیا عدم ارتباط با منازل مسکونی و حضور شخص صاحب پروانه را از ضروریات برای کافی نت ها عنوان کرد و گفت: باید در کافی نت ها شؤونات اسلامی و حجاب اسلامی رعایت شود و از پخش موسیقی‌هایی که به اعتقاد وب “مستحجن” اند، خودداری شود.

وی یادآور شد: حتی باید برای وضع ظاهری افرادی که به کافی نت ها مراجعه می کنند یک سری معیارهایی تعیین شود و هشدارهای لازم درخصوص “شئونات اسلامی” به آن ها داده شود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید