خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هفته نامه نصیر بوشهر توقیف شد

هفته نامه نصیر بوشهر توقیف شد

خبرگزاری هرانا – نصیر بوشهر که از جمله هفته‌نامه‌های اصلاح‌طلب استان بوشهر به شمار می‌رود، در جلسه روز گذشته هیأت نظارت بر مطبوعات توقیف شده است.

دراین جلسه که با حضور محمد‌علی رامین از اعضای نظارت بر مطبوعات برگزار شد، بنا بر تخلف از بندهای ۱، ۸ و ۹ ماده ۶ قانون مطبوعات حکم بر توقیف این نشریه داده شد.

به گزارش آفتاب به‌نقل‌از موج زنده، این حکم به صورت کلی و بدون اشاره به موارد یا مستندات داده شده است.

بر اساس متن قوانین مطبوعات شرح بندهای فوق از ماده‌ی ۸ به قرار زیر است:

بند ۱: نشر مطالب الحادی و مخالف موازین اسلامی و ترویج مطالبی که به اساس جمهوری اسلامی لطمه وارد کند.

بند ۸: افترا به مقامات، نهادها، ارگانها و هریک از افراد کشور و توهین به اشخاص حقیقی و حقوقی که حرمت شرعی دارند، اگر چه از طریق انتشار عکس یا کاریکاتور باشد.

بند ۹: سرقت‌های ادبی و همچنین نقل مطالب از مطبوعات و احزاب و گروه‌های منحرف و مخالف اسلام (داخلی و خارجی) به‌نحوی که تبلیغ از آنها باشد.

حدود موارد فوق را آیین‌نامه مشخص می‌کند.

هفته‌نامه‌ی نصیر بوشهر از سال ۸۷ فعالیت خود را در سطح استانی با مدیریت عبدالله لاوری‌فرد آغاز کرد.

چندی پیش تعدادی از نشریات مستقل استان بوشهر، در نامه‌ای سرگشاده خطاب به مجمع نمایندگان استان به عملکرد‌های شفیعی مدیر کل ارشاد استان بوشهر و محدودیت‌های اعمال شده از طرف وی همچون قطع کردن سهمیه‌ی نقدی کاغذ‌، تبلیغات و آگهی‌های دولتی انتقاد کرده بودند.

در این نامه سرگشاده آمده بود: مطبوعات و روزنامه‌نگاران مستقل استان بوشهر در این روزها، تلخ‌ترین ایام تاریخ مطبوعات بوشهر را سپری می‌نمایند به طوری که به جرات می‌توان ادعا نمود که تاریخ مطبوعات بوشهر تا کنون روزهای تلخی همانند این ایام را به چشم ندیده و روزنامه‌نگاران مستقل هیچ‌گاه تا این اندازه زیر فشار مدیریت دولتی قرار نداشته‌اند.

مدیریتی که امروز در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر حکمران است، در خاموشی سازمان‌های نظارتی و بازرسی و همراهی برخی مسئولان، با گشاده‌دستی تمام، همه‌ی همت خود را برای خاموشی روزنامه‌نگاری مستقل که همواره صدای رسای مردم مظلوم بوشهر بوده‌اند به‌کار برده و از هیچ اقدام غیر قانونی برای این کار خودداری ننموده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید