خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  حمله یک زندانی روانی به صالح کهن دل در زندان رجایی شهر

حمله یک زندانی روانی به صالح کهن دل در زندان رجایی شهر

خبرگزاری هرانا –  روز یک‌شنبه ۱۴ شهریور ماه یکی از زندانیان محبوس در بند ۴  زندان رجایی شهر با حمله و هجوم به آقای صالح کهندل و با انداختن پیراهن بر گردن این زندانی، قصد خفه کردن و کشتن او را داشت که با سر رسیدن چند زندانی از وقوع یک فاجعه جلوگیری شد و این زندانی از خطر مرگ نجات یافت.  به گزارش کمپین صالح کهن دل، در میان زندانیان رجایی شهر آنهایی که علایم اختلال مشاعر را بروز می‌دهند به وفور دیده می‌شوند و محبوس بودن آنها و شرایط سخت زندان موجب تشِِّدید ناهنجاری‌های روانی دراین زندانیان بیمار می‌گردد و عدم جداسازی زندانیان مبتلا به بیماری‌های روانی، آسیب رساندن به خود و دیگران را در این زندان تشّدید می‌دهد.

فردی که صالح کهندل را در معرض خطر مرگ قرار داد به تازگی از بیمارستان روانی مرخص شده بود و به جای نگهداری در مراکز حفاظت شده ویژه بیماران روانی به بند عمومی ۴ این زندان فرستاده شده بود.
بررسی سلامتی زندانیان قبل از ورود آن‌ها به بند باید توسط پزشکان تائید شود ولی متأسفانه شرایط و وضعیت در زندان جور دیگری است، زندانیان زیادی از اختلالات روانی رنج می‌برند و گاهی با حمله و هجوم بی‌دلیل به هم‌بندان خود باعث بروز صدمات جّدی می‌شوند و زندانیان را به راحتی دچار نقض عضو می‌کنند، ساعت‌ها و روز‌ها برهنه در اتاق یا در محل خواب دیگران می‌نشینند و گاهی هم اقدام به کُشتن دیگران می‌کنند . مرگ‌های مرموز در این زندان فراموش شده حقوق بشر کم نبودند .

لازم به ذکر است، این اتفاقات در رجایی شهر کرج بسیار عادی و معمولی است و چون غالباً برای زندانیان عادی این مسائل پیش می‌آید هیچ‌گاه رسانه‌ای نمی‌شود و انعکاس نمی‌یابد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید