خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  همزمان با روز جهانی آزادی مطبوعات، دانشجونیوز فیلتر شد

همزمان با روز جهانی آزادی مطبوعات، دانشجونیوز فیلتر شد

خبرگزاری هرانا – وب سایت خبری دانشجویان ایران همزمان با روز جهانی آزادی مطبوعات، از صبح امروز توسط شرکت مخابرات ایران و در عمده شهرهای کشور فیلتر و از دسترس کاربران خارج شد.

به گزارش دانشجو نیوز، این پایگاه خبری تحلیلی فعالیت رسانه ای خویش را از حدود سه هفته پیش و به منظور پوشش خلا رسانه ای حادث شده بر فعالیت های سیاسی، فرهنگی و مدنی دانشجویان دانشگاه های ایران آغاز کرد.

اقدام به مسدود کردن سایت دانشجونیوز در حالی صورت می گیرد که روز گذشته این سایت اقدام به انتشار دفاعیه مجید توکلی کرده بود که استقبال گسترده ای را از جانب مخاطبان به همراه داشت. همچنین فیلترینگ سایت دانشجونیوز همزمان با سوقصد به جان دکتر معتمدی استاد منتقد دانشگاه امیرکبیر و پوشش اخبار اعتراضات دانشجویی مربوط به آن در این وبسایت  صورت گرفته است.

گفتنی است روزنامه کیهان مورخ ۲۵ فروردین در یادداشتی از سایت دانشجو نیوز با عنوان “سایت بی نام و نشانی” یاد کرده که با قصد “فریب دانشجویان و تحریک به افراطی گری در دانشگاهها” شروع به فعالیت کرده است  و از سایت های خبرنامه امیرکبیر و ادوارنیوز با عنوان “سایت هایی که وابستگی آنها به گروهک های ملی مذهبی لو رفته ” یاد کرده بود. در ادامه نیز این روزنامه کاشف به عمل آورده بود که: ” گروهک های موسوم به ملی-مذهبی در این زمینه سایت دانشجونیوز را راه اندازی کرده اند که در آن مطالبی از تقی رحمانی (نزدیک به نهضت آزادی) محمد ملکی (نزدیک به گروهک منافقین)، مجید محمدی (عضو فراری حلقه کیان و مستخدم ارگان سازمان سیا- رادیو فردا) و… دیده می شود”.

وب سایت دانشجونیوز ضمن ابراز تاسف از کج اندیشی اربابان قدرت و محکوم کردن چنین اقدامات سرکوبگرانه ای اعلام می دارد که بر تعهد خویش مبنی بر پوشش بی کم و کاست فعالیت های دانشجویی پامی فشارد. بی شک چنین اقداماتی نه تنها برهمت دست اندرکاران این وب سایت دانشجویی خللی وارد نمی کند بلکه انگیزه ایشان را در این راه مقدس افزون می کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید