خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  تشدید بیماری مهدیه گلرو در زندان

تشدید بیماری مهدیه گلرو در زندان

خبرگزاری هرانا – تشدید بیماری مهدیه گلرو، دانشجوی محروم از تحصیل زندانی، موجب ضغف جسمانی شدید و وخامت حال وی در زندان شده است.

به گزارش جرس، این عضو شورای دفاع از حق تحصیل، در زندان به بیماری عفونت روده‌ دچار شد و این بیماری به دلیل عدم توجه مسئولان زندان در درمان و تغذیه نامناسب و نبود امکانات بهداشتی روز به روز تشدید شد.

گلرو در هفته اخیر به علت تشدید دوباره بیماری، دچار کاهش وزن شدید شده است، حتی با خوردن آب هم دچار تهوع می‌شود و وضعیت جسمی بسیار نامناسبی دارد.

با این وجود، مسئولان زندان از فرستادن وی به بهداری از روز چهارشنبه گذشته تاکنون، به دلایل گوناگونی چون شب‌های احیا و نبود پزشک خودداری کرده‌اند.

پیش از این نیز تلاش خانواده این فعال دانشجویی برای رساندن داروهای تجویز شده توسط پزشک به او بی‌نتیجه ماند.

خانواده گلرو در پانزده روز گذشته دوبار به دادستانی تقاضای مرخصی داده‌اند اما به رغم نیاز فوری وی به مراقب‌های پزشکی و درمان اصولی، تاکنون پاسخی از دادستانی دریافت نشده است.

مهدیه گلرو، دانشجوی محروم از تحصیل و عضو شورای دفاع از حق تحصیل، آبان ماه سال گذشته بازداشت شد و حکم دو سال حبس وی در دادگاه تجدید نظر تایید شد. پیش از این نیز وی به یک سال حبس تعلیقی محکوم شده بود که با احتساب آن، وی جمعا به تحمل سه سال حبس محکوم شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید