خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۸۹, 19th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۶/۱۶ ساعت ۱۰:۱۹:۲۶

    خانه  > اصناف  >  معلمان حق‌التدریس به ترتیب سابقه و مدرک تحصیلی استخدام می‌شوند

معلمان حق‌التدریس به ترتیب سابقه و مدرک تحصیلی استخدام می‌شوند

خبرگزاری هرانا – یک فوریت از دو فوریت طرح «اصلاح و الحاق موادی به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی، در وزارت آموزش و پرورش مصوبه ۱۳۸۸ و ۱۳۸۹ » به تصویب نمایندگان رسید.

‌به گزارش ایسنا، در جلسه علنی صبح امروز، سه‌شنبه، مجلس شورای اسلامی با تغییر دستور مجلس، این طرح دو فوریتی بررسی کردند که دوفوریت رای نیاورد و یک فوریت آن با ۱۲۶ رای موافق و ۵۸ رای مخالف به تصویب رسید.

این طرح، که به امضای ۱۱۴ نفر از نمایندگان رسیده است، در مورد ابهامات وزارت آموزش و پرورش در اجرای این قانون و برداشت‌های متفاوت بوده که موجب تضییع حقوق عده‌ای شده و موجب اعتراض گردیده است.

براساس این طرح که در قالب یک ماده واحده تنظیم شده، ماده ۱۴ قانون مذکور اصلاح و نهایتا آموزش و پرورش در به‌کارگیری کلیه معلمان حق‌التدریس و آ‌موزشیاران نهضت سوادآموزی موجود و یا آنهایی که بعدا به‌کارگیری می‌شوند، برای استخدام اولویت قائل می‌شود لذا میزان سابقه، مدرک تحصیلی، ‌استان مورد نیاز و رشته‌های مورد نیاز و جنسیت اولویت‌بندی می‌گردد.

هم‌چنین مواد ۱۷، ۱۸، ۱۹، ۲۰، ۲۱، ۲۲، ‌۲۳، ۲۴، ۲۵ و ۲۶ به این قانون الحاق می‌گردد.

در مواد الحاقی نیز در صورت تصویب نهایی سوابق غیرمستمر فرد در زمان همکاری با آموزش و پرورش از سال ۱۳۸۰ محاسبه شده و سهمیه ایثارگران خارج از سهمیه مصوب منظور شده و از آنها استخدام به عمل می‌آید.

نیروهای پیمانی مشغول تدریس نیز به استخدام رسمی در می‌آیند و وزارت آموزش و پرورش مکلف است موارد ذکر شده در مواد الحاقی را در استخدام ۴۰ هزار نفر در اولویت اجرا قرار دهد و ۲۳ هزار نیروی خدمات آموزشی که گزینش شده‌اند را در صورت وجود مجوز استخدام در اولویت استخدامی قرار دهد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید