خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ گزارشی از تجمع برای آزادی شیوا نظر آهاری و سایر زندانیان سیاسی در پایتخت آمریکا

هرانا؛ گزارشی از تجمع برای آزادی شیوا نظر آهاری و سایر زندانیان سیاسی در پایتخت آمریکا

خبرگزاری هرانا – عصر روز جمعه ۱۲ شهریور ماه درست یک روز قبل از برپایی دادگاه شیوا نظر آهاری ایرانیان مقیم پایتخت آمریکا در مقابل کنسولگری ایران در واشنگتن دی سی گرد هم آمدند تا یک دلی خود را برای آزادی بی قید و شرط شیوا نظر آهاری و دیگر زندانیان سیاسی فریاد بزنند.
این گرد همایی  در شرایطی برگزار شد که در روزهای گذشته، رسانه ها از تجمع‌های اعتراضی در سایر نقاط جهان  نیز خبر دادند و شماری از مراجع و نهادهای بین‌المللی مانند رییس زیر کمیسیون حقوق بشر در پارلمان اروپا  نیز با بیانیه هایی خواهان آزادی این فعال حقوق بشر شدند.
تجمع کنندگان با سر دادند شعارهایی درباره آزادی تمامی زندانیان سیاسی و لغو مجازات اعدام و اعمال شکنجه،اعتراض خود را بر نبود آزادی در ایران اعلام کردند.

این تجمع به دعوت کمپین حمایت از شیوا نظر آهاری و کمیته‌گزارشگران حقوق بشر روز قبل از قرار دادگاه وی برگزار شد. به پیشنهاد برگزار کنندگان تجمع‌ها، شرکت کنندگان با نگه‌داشتن ماسک چهره شیوا نظر آهاری در مقابل صورت خود اعلام کردند همه شیوا نظر آهاری هستند.
در این تجمع نمایندگانی از سازمان های حقوق بشر و حامی این کمپین حضور و سخنرانی داشتند.
این تجمع، در حمایت از خواسته های کمپین “حمایت از شیوا نظر آهاری” شکل گرفت. در چند روز گذشته، تجمعات زیادی برای آزادی شیوا نظرآهاری در شهرهای مختلف جهان برگزار شده است.

تجمع‌های اعتراضی در کشورهای مختلف

در پاریس روز جمعه (۳ سپتامبر) جمعی از فعالان، روزنامه نگاران و ایرانیان مقیم فرانسه با گردهمایی در میدان حقوق بشر این شهر اعتراض خود را نسبت به اتهام محاربه شیوا نظر آهاری اعلام کرده و خواستار آزادی بی‌قید و شرط وی شدند.
حضور نمایندگان احزاب مختلف سیاسی، حقوق بشر و زنان کشور فرانسه در این مراسم چشم‌گیر بود.
در لندن و برلین، پنجشنبه گذشته (۲ سپتامبر) ده‌ها تن از فعالان و ایرانیان مقیم این کشور در هاید پارک و روبروی سفارت ایران تجمع کرده و اتهامات وارده بر شیوا نظرآهاری را بی‌اساس خوانده بودند. معترضان در برلین، بیانیه‌ای با ۳۳۷۰ امضای جمع شده برای آزادی نظر آهاری را تحویل سفارت ایران دادند.
ایرانیان مقیم ایرلند،‌لس‌آنجلس،‌ایتالیا نیز تجمع‌های اعتراضی برگزار کرده‌اند؛ در فرانکفورت ده‌ها تن از شهروندان مقیم این شهر با تجمع در مقابل کنسولگری ایران به اعتراض ایستادند. در وین، حامیان مادران پارک لاله به همراه جمعی از ایرانیان مقیم اتریش با در دست داشتن تصاویر شیوا و دیگر زندانیان سیاسی، خواستار آزادی وی و دیگر زندانیان شدند.

گزارش: رویا ملکی
خبرگزاری هرانا

تصاویر از تجمع واشنگتن _ (عکس: کیان امان):

گزارش ویدیوئی:

 

لینک ویدیو:http://www.youtube.com/watch?v=I6xJhpq9LQs

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید