خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  بی اطلاعی از افراد زخمی شده در مسجد قبا+ تصاویر زخمیان

بی اطلاعی از افراد زخمی شده در مسجد قبا+ تصاویر زخمیان

خبرگزاری هرانا – روز جمعه ۱۲ شهریورماه ۸۹ و بعد از مراسم روز قدس، مسجد قبای شیراز مورد حملۀ لباس شخصی های شبه نظامی – که خود را حامی رهبر جمهوری اسلامی معرفی می کردند- واقع شد، که در نتیجه تعدادی از مردم، طلبه ها و مقلدین آیت‌الله دستغیب، مرجع منتقد دولت، مورد جراحت و خونریزی قرار گرفتند، که خبری از وضعیت آنان در دست نمی باشد.

به گزارش برخی سایت های نزدیک به آیت الله دستغیب، برخی از لباس شخصی ها با بنزین، آتش به داخل مسجد قبا روانه می ساختند و سنگ و چوب و سلاح سرد در دست داشتند و از سوی دیگر طلاب و نمازگزاران نیز از مسجد دفاع می‌کردند.

هم زمان گزارش هایی نیز حکایت از آن دارد که به دنبال اهانت لباس شخصی ها به آیت الله دستغیب و حمله به مسجد قبا، جمعی از مردم شیراز طی تجمعی حمایت قاطع خود را از وی اعلام کردند.

شب گذشته  آیت الله دستغیب در تماس تلفنی از طلاب خواسته  که شب را در مسجد مانده و از مسجد دفاع کنند. وی  تاکید کرد که در صورت تکرار سنگ پرانی توسط لباس شخصی ها از اقدام متقابل به مثل خود داری کنند. 

سایت حدیث سرو از بروز اختلافات درون گروهی در میان تجمع کنندگان خبر داد. این گزارش می افزاید که  منشاء این اختلاف عدم حمایت استاندار و فرماندار از جمع حاضر می باشد.

آیت الله علی محمد دستغیب، از مراجع تقلید ساکن شهر شیراز و از روحانیون منتقد حکومت کنونی ایران است که در یک سال و چند ماه بعد از انتخابات جنجال برانگیز ریاست جمهوری خرداد ۸۸ در سخنرانی های متعدد خود از معترضان به نتایج انتخابات دفاع کرده است.

به همین دلیل در یک سال گذشته نیروهای بسیجی و لباس شخصی چندین بار به مسجد قبا حمله کرده و در مواردی خساراتی هم به این مسجد وارد کرده اند اما حمله های این بار به مسجد قبا شدیدتر بوده و خسارت های جدی به مسجد وارد شده و تعدادی از نمازگزاران حاضر و طلبه هایی که در این مسجد سکونت دارند، شدیدا مجروح شده اند.

 

در زیر تصاویری از چند تن از افراد مجروح شده را مشاهده می کنید

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید