خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کودکان  >  کودکان ازدواج مجدد و موقت هر دو به یک میزان آسیب می‌بینند

کودکان ازدواج مجدد و موقت هر دو به یک میزان آسیب می‌بینند

خبرگزاری هرانا – عضو انجمن حمایت از حقوق کودکان با اعلام اینکه کودکان ازدواج دائم و موقت هر دو به یک اندازه ناامن شده و آسیب می‌بینند، گفت: ازدواج موقت، مجدد و چندهمسری، نه تنها به کودکان آسیب می‌زند بلکه آرامش مردان نیز بر هم می‌خورد.

به گزارش ایلنا، حبیب جباری در جلسه ماهانه انجمن حمایت از حقوق کودکان که به بررسی لایحه حمایت از خانواده و تاثیر آن بر روی کودکان اختصاص داشت تاکید کرد: در مجلس شورای اسلامی ماده واحده‌ای مانند لایحه حمایت ازخانواده وجود نداشت که تا این اندازه در موردش بحث، گفت‌وگو و شور شود اما این لایحه با داشتن موافقان و مخالفان جدی و متعدد، در مورد بندهای ۲۲، ۲۳ و ۲۴، به بحث برانگیزترین لوایح تبدیل شد.

او افزود: با توجه به آنکه این لایحه موافق و مخالفان گسترده‌ای داشته در صورت تصویب نیز در سطح جامعه پیامدهای سوئی دارد.

عضو هیات مدیره انجمن حمایت از حقوق کودکان با اشاره به اینکه مدافعان این لایحه  ازدواج موقت را تائید می‌کنند و مدعی آن هستند که می‌تواند معضل ازدواج را برطرف کند، گفت: این در حالی است که اگر از رواج ازدواج موقت به دنبال تسهیل ازدواج جوانان هستیم، مشکل ازدواج جوانان با ازدواج موقت حل نمی‌شود؛ بلکه این ازدواج تنها مشکل افراد خاصی را حل می‌کند.

او با انتقاد از اینکه برخی از مدافعان استدلال خود را به بحث حمایت از زنان ارتباط می‌دهند، یادآور شد: در صورت اضافه شدن مواد فوق، حمایتی از زنان نمی‌شود بلکه تنها بعد ابزاری و مادی مد نظر قرار می‌گیرد.

جباری با اعلام اینکه ازدواج موقت و شیوع ازدواج مجدد در کشور امنیت خانواده را به خطر می‌اندازد تاکید کرد: پیامدهای سنگین چنین مسائلی برای جوانان، زنان و مهم‌تر از آن برای خانواده جبران‌ناپذیر است.

به گفته این عضو حمایت از حقوق کودکان، ترویج و تشویق ازدواج مجدد و موقت در کشور حتی باعث بر هم خوردن آرامش مردان می‌شود چرا که اغلب مردان ممکن است که در ظاهر خودشان را آراسته نشان دهند اما در ورای این ظاهر آراسته به دلیل مشکلات اقتصادی و حتی اجتماعی از این مسئله رنج می‌برند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید