خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  استقرار یگان ویژه و ادامه ی تجمع ها در مقابل منزل کروبی در صبح جمعه

استقرار یگان ویژه و ادامه ی تجمع ها در مقابل منزل کروبی در صبح جمعه

خبرگزاری هرانا – پس از آنکه  پنجشنبه شب “مهاجمان به سوی خانه مهدی کروبی تیراندازی کرده و در  ورودی منزل وی را به آتش کشیدند”،  گفته می شود نیروهای یگان ویژه در محل حاضر شده اند و مهدی کروبی در پیامی اعلام کرد “تا آخرین لحظه از حقوق مردم کوتاه” نخواهد آمد با این حال از ساعت ۸ صبخ جمعه نیز تعدادی از نیروهای بسیج مجددا به تجمع در برابر خانه ی کروبی پرداخته اند.

گفته می شود افرادی که صبح جمعه تجمع کرده اند تعداد کثیری دارند و با تجمع در مقابل در منزل مهدی کروبی اقدام به برگزاری مراسم “دعای زیارت عاشورا” کردند تا مانع از خروج مهدی کروبی از منزل برای شرکت در راهپیمایی روز قدس شوند.

در همین راستا از شب گذشته تاکنون خطوط تلفن ساختمان محل سکونت مهدی کروبی قطع شده است و عملا ارتباط تلفنی با وی مقدور نیست.

سحام نیوز که اخبار لحظه به لحظه ی حمله به منزل کروبی را پوشش می دهد در تازه ترین خبرهایش از ورود بیش از بیست موتورسوار و محاصره کامل منزل کروبی که آغاز گر دور جدیدی از حملات است، خبر داد.

مهدی کروبی، در پیامی که در اولین ساعات بامداد جمعه منتشر شده، با تاکید بر حفظ جان و امنیت مردم، از هواداران خود خواسته است که از حرکت به سوی منزل وی خودداری کنند.

مهدی کروبی خطاب به مردم گفت: “در این شب مبارک، آنچه را که خداوند برایم مقدر کرده باشد با تمام وجود پذیرایم و تا آخرین لحظه از حقوق مردم کوتاه نخواهم آمد.”

آقای کروبی در پی اصرار محافظانش، ساختمان محل سکونتش را ترک نکرده است.

مهدی کروبی هم چنین از همه همسایگان و عزیزانی که دراین پنج شب مورد آزار و اذیت قرار گرفتند پوزش خواسته و طلب بخشش کرد.

در همین حال حسین کروبی، فرزند مهدی کروبی، درباره آخرین وضعیت محل زندگی خانواده کروبی و هم چنین موقعیت مهاجمان به رادیو فردا گفت: “این آقایان اراذل و اوباش و این غداره‌بندها و چاقوکش‌ها به سر کوچه رفتند و فعلاعزاداری می‌کنند و نیروهای انتظامی و یگان ویژه در کوچه و جلوی خانه مستقر شدند.”

حسین کروبی افزود: “ظاهر قضیه این است که مهاجمان فعلا عقب رفته‌اند و سکوتی در محل حاکم است.”

فرزند مهدی کروبی در ادامه  گفت: کل برق منطقه را قطع کرده‌اند و آب منزل نیز قطع شده است.

حسین کروبی شمار حمله‌کنندگان به منزل مهدی کروبی را بیش از صد نفر برآورد کرد و گفت شماری از آنها ظاهرا محل را ترک کرده‌اند.

حسین کروبی تصریح کرد که اگر اقدامات محافظان مهدی کروبی نبود احتمال آسیب رسیدن به خانواده کروبی وجود داشت.

وی حال خانواده کروبی را مناسب توصیف کرد و گفت مهدی کروبی برای همسایه‌ها ابراز نگرانی کرده است.

حسین کروبی حمله مهاجمان را به “کودتا علیه یک خانه” و علیه “یک پیرمرد” توصیف کرد و گفت: “فکر می‌کنم، می‌خواهند درباره آقای کروبی تصمیم‌گیری بکنند، و زمینه آن را امشب (پنجشنبه) می‌خواستند فراهم کنند.”

حسین کروبی تصریح کرد: “این تهاجم کاملا از طرف بالا حساب شده بود و این کار، یک کار ساده‌ای نبود؛ اینکه وارد محله‌ای بشوند، و این قدر با خشونت رفتار کنند، تیراندازی کنند، گاز اشک‌آور به خانه بزنند و این قدر با خشونت رفتار کنند، قاعدتا یک برنامه‌ای برای آقای کروبی دارند.”

حسین کروبی هم چنین گفت که سرتیم مهدی کروبی که برای مذاکره با مهاجمان رفته بود تا از آنها بخواهد به سوی خانه تیراندازی نکنند، توسط مهاجمان مورد ضرب وشتم قرار گرفت و بیهوش و خلع سلاح شده و به بیمارستان انتقال یافت.

فرزند مهدی کروبی، شامگاه پنجشنبه پیش از آخرین مصاحبه خود با رادیو فردا، از ادامه محاصره خانواده کروبی خبر داده بود و گفته بود مهاجمان با تیراندازی به سوی خانه، ورودی به مجتمع را به آتش کشیده و به دنبال هجوم به داخل خانه بودند که با مقاومت محافظان روبرو شدند.
حسین کروبی در این مصاحبه از محاصره کامل منزل گفته بود و شرایط را به “صحرای کربلا” و “فلسطین اشغالی” تشبیه کرده بود.

گفتنی است برخی سایت های خبری نیز گزارش داده اند که بر اثر این درگیری ها به غیر از سر تیم محافظان مهدی کروبی، چهار تن دیگر نیز زخمی شدند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید