خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  اهدای جایزه “وکلای پشت میله های زندان”به شیوا نظر آهاری

اهدای جایزه “وکلای پشت میله های زندان”به شیوا نظر آهاری

خبرگزاری هرانا – کنگره اسلامی آمریکا جایزه “وکلای پشت میله های زندان” را به شیوا نظرآهاری، فعال حقوق بشر اهدا کرد.

به گزارش کلمه، دبیر کنگره اسلامی آمریکا که امروز جایزه ارزشمند وکلای “پشت میله های زندان” خود را به شیوا نظر آهاری فعال حقوق بشر زندانی در ایران تقدیم کرده است، گفت: “شیوا نمونه ای از یک وکیل شجاع برای حقوق بشر و زنی نمونه در منطقه خاورمیانه است.
او که تنها بیست و شش سال دارد به کودکان خیابانی و کودکان پناهنده افغانی خواندن و نوشتن یاد می داد و از کمپین یک میلیون امضا برای حقوق برابر زنان حمایت می کرد و در تظاهرات همدردی با قربانیان تروریسم از جمله آمریکایی ها شرکت داشت .هم چنین دولت ایران فعالیتهای او را مخالف منافع خود می داند و وی را از ادامه تحصیل محروم کردند.”

زینب السواجی افزود: “در حالی ما به سالگرد یازدهم سپتامبر نزدیک می شویم، از زنی قدردانی می کنیم که هراس حملات یازده سپتامبر را با انسان دوستی و همبستگی پاسخ گفت. شیوا نمایانگر شجاعت و پویایی بسیاری از ایرانیانی است که سرکوب می شوند. مقامات حکومت ایران باید شیوا را بلافاصله آزاد کنند و او را از همه اتهاماتش مبرا سازند.”

کنگره اسلامی آمریکا یک سازمان حقوق مدنی است که شعار اصلی آن “شور برای میانه روی” است؛ این سازمان که در راستای توسعه تسامح و تبادل آرا در میان مسلمانان و سایر مردم فعالیت می کند دفاتری در واشنگتن، بوستون، قاهره و بصره دارد.

زینب السواجی عراقی الاصل است و پس از یازدهم سپتامبر یکی از دو پایه گذار کنگره اسلامی آمریکا بود و مقالاتی در نیویورک تایمز وال استریت ژورنال و یو اس تو دی نوشته است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید