خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۹ شهریور ۱۳۸۹, 20th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۶/۰۹ ساعت ۱۵:۳۵:۴۸

    خانه  > سایر گروهها  >  ایران باید شیوا نظر آهاری، فعال حقوق بشر، را فورا آزاد کند

ایران باید شیوا نظر آهاری، فعال حقوق بشر، را فورا آزاد کند

رییس زیر کمیسیون حقوق بشر در پارلمان اروپا بیانیه ای در رابطه با شیوا نظر آهاری صادر کرده و از مسئولان قضایی ایران خواست این فعال حقوق بشر را فورا آزاد کند.

خانم هاوتالا رییس این زیر کمیسیون از مسوولان ایرانی خواسته است که فعال حقوق بشر، شیوا نظر آهاری، سخنگوی کمیته گزارشگران حقوق بشر را فورا آزاد کنند. خانم هاوتالا از این نگران است که جان خانم آهاری در خطر باشد. خانم نظر آهاری با اتهامات “محاربه”، “تبلیغ علیه نظام” و “اقدام علیه امنیت ملی” روبروست. او تمام این اتهامات را به طور مطلق رد کرده است.

نگرانی عمیقی نیز نسبت به گزارشی که در سایت دولتی رجا نیوز منتشر شده و ادعا می کند که خانم نظر آهاری برای گروه تروریستی مجاهدین خلق کار کرده است همچنان باقی است. حکومت ایران اجرای احکام اعدام را اغلب با عنوان مشارکت متهم در فعالیتهای تروریستی توجیه می کند. این پرونده در دادگاه انقلاب بررسی خواهد شد؛ دادگاهی که به شکل معمول مجازات اعدام برای اتهامات تروریستی صادر می کند و فرآیند و آیین دادرسی در آن در بیشتر مراحل به دور از چشم ونظارت عمومی صورت می گیرد.

شیوا پیش از این نیز توسط مقامات و ماموران دستگیر شده و به واسطه فعالیتهای حقوق بشری اش در ایران چندین سال مورد آزار قرار گرفته بود.خانم هاوتالا تاکید می کند که “دلایل و مستندات زیادی وجود دارد که ما به این باور برسیم که شیوا به خاطر دفاع از حقوق بشر هدف قرار گرفته و دستگیری او وحشتناکترین تلاش برای ساکت کردن اوست. مسوولان باید فورا او را رها کنند”.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید