خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  احضار یکی دیگر از فعالان ملی مذهبی به دادگاه انقلاب

احضار یکی دیگر از فعالان ملی مذهبی به دادگاه انقلاب

خبرگزاری هرانا – در ادامه فشار به فعالان سیاسی و صفی خوزستان، شاپور رشنو، فعال ملی مذهبی به اتهام توهین به رهبر انقلاب به دادگاه انقلاب احضار شد.

به گزارش عصرنو، رشنو از فعالان ملی مذهبی که ماه گذشته در ستاد خبری وزارت اطلاعات اندیمشک مورد بازجویی قرار گرفت، به اتهام توهین به رهبر انقلاب و ولایت فقیه (آیت الله خمینی) برای محاکمه در تاریخ ۱۶ شهریور ماه به دادگاه انقلاب شهرستان دزفول احضار شده است.
احضار وی به دنبال بازداشت دکتر شیروی رئیس پیشین دانشگاه جندی شاپور (شاخه شمالی) و عضو هیئت علمی این دانشگاه و از فعالان اصلاح طلب و تعطیلی کانون اندیشه دزفول صورت گرفته است.

استناد دادگاه برای این اتهام به مقالۀ کوتاه “اندیشۀ ماکیاولیستی در ایران” است که در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ۸۹ در نشریۀ اینترنتی عصر نو به انتشار درآمده است.

پیش از این شاپور رشنو در سالهای گذشته به اتهاماتی از قبیل تشویش اذهان عمومی و فعالیت تبلیغی علیه نظام احکام تعلیقی داشته است.

گفتنی است چندین سال پیش، پس از قبولی وی در دورۀ کارشناسی ارشد علوم سیاسی دانشگاه تهران، از پذیرش او در این دانشگاه به دلیل ستاره دار بودن جلوگیری به عمل آمده بود.

همچنین او در دورۀ پس از انتخابات هم چندین بار برای ارائه توضیحات به ستاد خبری وزارت اطلاعات فراخوانده شده و مورد بازجویی قرار گرفته است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید