خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۷ شهریور ۱۳۸۹, 21st of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۶/۰۷ ساعت ۱۰:۴۴:۰۷

    خانه  > زندانیان  >  زندان اوین تبدیل به بازداشتگاه می شود

زندان اوین تبدیل به بازداشتگاه می شود

خبرگزاری هرانا – رئیس سازمان زندان های کشور گفت: در قانون انتقال زندان ها به خارج از شهرها دیده شده که برای رفاه حال خانواده زندانیانی که در انتظار محاکمه هستند در شهرها باید به جای زندان بازداشتگاه ایجاد شود؛ در این قانون آمده است که تهران باید صاحب پنج بازداشتگاه شود و زندان اوین از زندان به بازداشتگاه تغییر کاربری می دهد و به یکی از پنج بازداشتگاه تهران تبدیل می شود.

رئیس سازمان زندان های کشور مدعی شد که آمار زندانیان مبتلا به ایدز در کشور افزایش نیافته و  اکنون تنها ۷/۱ درصد از زندانیان مبتلا به این بیماری هستند و ایدز با کنترل ورود مواد مخدر و ارتباط زندانیان در حال کنترل است.

غلامحسین اسماعیلی در گفتگو با مهر افزود از ۲۶۵ مورد زندانی مبتلا به بیماری سل در زندان های کشور تنها ۵۰ نفر همزمان با بیماری سل به بیماری ایدز مبتلا هستند.

رئیس سازمان زندان های کشور در پاسخ به این پرسش که چرا هنوز خرید و فروش مواد مخدر در زندان های کشور وجود دارد اظهار داشت: سازمان زندانها با وجود بکارگیری تمام راهکارهای کنترل ورود مواد مخدر به زندانها هیچگاه نمی تواند خرید و فروش مواد مخدر را در زندان ها به صفر برساند.

وی افزود: هر چند که در زندان های کشور با استفاده از دستگاههای بادی اسکن، سگ های موادیاب و جستجوی کامل بدنی ورود مواد مخدر کنترل می شود ولی زندانیان راه های مختلفی را برای ورود مواد مخدر به زندان ها استفاده می کنند. به عنوان برخی زندانیان که برای حضور در دادگاهها یا مرخصی از زندان خارج می شوند پس از تهیه مواد مخدر آنها را آب بندی کرده و می بلعند و پس از ورود به زندان از آن استفاده می کنند.

اسماعیلی گفت: به زودی با استقرار دستگاه های بادی اسکن در تمامی زندان های کشور ورود مواد مخدر به داخل زندان ها به صفر می رسد.

اسماعیلی در پاسخ به اینکه چرا در زندان های ایران همانند زندانهای چین از نیروی کاری زندانیان استفاده نمی شود مدعی شد: آمار اشتغال زندانیان ایرانی بسیار بیشتر از چینی ها است اما دو تفاوت جدی میان زندانیان شاغل ایران و چین وجود دارد اول اینکه ایران به زندانیان شاغل خود دستمزد پرداخت می کند ولی چین از زندانیان خود بیگاری می کشد و دوم اینکه زندانیان ایرانی هیچ اجباری برای اشتغال ندارند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید