خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۵ شهریور ۱۳۸۹, 21st of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۶/۰۵ ساعت ۱۰:۰۳:۳۵

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ احمد کریمی به زندان گنبد کاووس تبعید شد

هرانا؛ احمد کریمی به زندان گنبد کاووس تبعید شد

خبرگزاری هرانا – همزمان با اجرای حکم تبعید حامد روحی نژاد، احمد کریمی از زندانیان محبوس در بند ۳۵۰ به منظور اجرای حکم تبعید، شب گذشته به قصد انتقال به زندان شهرستان گنبد کاووس از زندان اوین خارج شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این حکم در حالی اجرا شده است که مسئولان به خانواده و وکلای این زندانی سیاسی تاکنون هیچ اطلاعی در این زمینه نداده اند. احمد کریمی شب گذشته از زندان اوین به کاخ دادگستری منتقل شد و از ساعت ۷:۳۰ صبح امروز برای تحمل ادامه حبس خود به زندان گنبد کاووس منتقل شد.

یکی از مسئولین مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در گفتگو با گزارشگر هرانا گفت: زندان گنبد کاووس محل نگهداری زندانیان با جرایم چون قتل و مواد مخدر است و هیچ زندانی سیاسی در این زندان نگهداری نمی شود و نگهداری آقای کریمی در این زندان مخالف با اصل تفکیک جرایم خواهد بود.

احمد کریمی به اتهام عضویت در یکی از گروه های مخالف نظام، با توجه به اینکه قبل از خردادماه بازداشت شده بود در دادگاه های جمعی حوادث پس از انتخابات ابتدا به اعدام و سپس به ۱۵ سال حبس توام با تبعید به گنبد کاووس محکوم شد.

خانواده ی کریمی در پی افزایش فشارها و ضابطه مند کردن ملاقات های زندانیان سیاسی، علی رغم ارائه ی درخواست های مکرر به مسئولان و شخص دادستان تهران، ماه هاست که از دیدن فرزندشان محروم بودند و تبعید این زندانی به گنبد کاووس ملاقات با این زندانی را برای خانواده با دشواری هایی همراه خواهد کرد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید