خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۵ شهریور ۱۳۸۹, 20th of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۶/۰۵ ساعت ۹:۰۱:۱۱

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ حامد روحی نژاد در شرایط وخیم جسمی به زندان زنجان تبعید شد

هرانا؛ حامد روحی نژاد در شرایط وخیم جسمی به زندان زنجان تبعید شد

خبرگزاری هرانا – حامد روحی نژاد، یکی از زندانیان محبوس در زندان اوین، شب گذشته مورخ چهارم شهریور ماه از زندان اوین به زندان زنجان تبعید شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این حکم در حالی شبانه اجرا شده است که مسئولان از دادن کوچکترین خبری در این رابطه به خانواده و وکیل وی امتناع کرده اند.

حامد روحی نژاد دانشجوی رشته فلسفه، از اردی بهشت ماه سال ۸۸ تاکنون به اتهام عضویت در یکی از گروهای مخالف نظام در زندان نگهداری می شود و از حق داشتن حتی یک روز مرخصی استعلاجی نیز محروم بوده است.

وی در دادگاه های جمعی و نمایشی حوادث پس از انتخابات محاکمه و به اعدام محکوم شده بود که نهایتاْ این حکم در دادگاه تجدید نظر به ۱۰ سال حبس و تبعید به زنجان تقلیل یافت.

روحی نژاد مبتلا به بیماری ام اس (Multiple Sclerosis) است و بخشی از اندام های عصبی بدنش نیز در سایه ی عدم رسیدگی پزشکی طی این مدت در زندان فلج شده است.

تبعید این زندانی سیاسی به زنجان در حالی صورت می گیرد که وی بایستی در بیمارستانی خارج از زندان تحت مداوای مستقیم متخصصان قرار گیرد. روحی نژاد در زندان اوین با توجه به امکانات پزشکی بهتر نسبت به سایر زندان های کشور، وضعیت جسمانی اش روز به روز به وخامت می گرایید تا جایی که وی درصد بالایی از بینایی چشمانش را از دست داده و یکی از دستانش نیز به کل از کار افتاده است.

شایان ذکر است که درخواست های مکرر خانواده ی روحی نژاد مبنی بر اخذ مرخصی استعلاجی برای فرزندشان بی نتیجه بوده و پدر این زندانی سیاسی بارها هنگامی که به مسئولان مراجعه کرده، با توهین و تحقیر ایشان مواجه شده است.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید