خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۴ شهریور ۱۳۸۹, 8th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۶/۰۴ ساعت ۹:۳۷:۴۵

    خانه  > کارگران  >  وضعیت مبهم کارکنان پیمانکاری ساپکو

وضعیت مبهم کارکنان پیمانکاری ساپکو

خبرگزاری هرانا – کارکنان پیمانکاری شرکت ساپکو با اعلام اینکه برای تبدیل قرار داد استخدامی آنها به تازگی دستورالعمل صادر شده است می‌گویند شرایط و ضوابط در نظر گرفته شده در این دستورالعمل بسیار دست و پاگیر است.

جمعی ازکارکنان پیمانکاریی شرکت ساپکو درگفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفتند: به دنبال پیگیری‌های کارکنان و در راستای دستورات صریح رییس‌جمهور و رییس‌گروه صنعتی ایران خودرو، به تازگی بخشنامه‌ای برای تبدیل وضع استخدامی کارکنان مشاغل در پیمانکاری‌های نیروی انسانی از پیمانی به قراردادی صادر شده است.

به گفته این کارگران هرچند ابلاغ این دستورالعمل باعث امیدواری آن ها نسبت به تامین امنیت شغلی شده است اما شرایط و مکانیزم‌های در نظر گرفته شده برای تبدیل وضع استخدامی کارکنان بسیار دست و پاگیر است.

کارکنان پیمانی شرکت ساپکو می‌گویند: براین اساس درخوش بینانه‌ترین حالت ماهانه وضع استخدامی ۱۰ کارگر تغییر خواهد کرد که با توجه به اشتغال نزدیک به ۳۰۰ کارگر پیمانی در مجموعه ساپکو در بهترین حال ۳۰ ماه زمان نیاز است تا وضع استخدامی همه مشمولان تغییر کند.

به گفته آنها صرفه نظر از این موضوع کارگران مشمول درابتدای تبدیل وضع استخدامی باید حداقل سه ماه به صورت قراردادی و آزمایشی کار کنند تا صلاحیت آنها تایید شود.

این کارکنان می‌گویند: این شروط دست و پاگیر در حالی دردستورالعمل گنجانده شده است که هر یک از کارکنان مشمول به طور متوسط با داشتن نزدیک به ۱۰ سال سابقه کار در شرکت ساپکو صلاحیت شغلی خود را نشان داده‌اند.

کارکنان پیمانکاری ساپکو می‌گویند: چنین شرایطی تنها باعث ایجاد استرس و فشار روانی به کارگران مشمول می‌شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید