خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۹, 21st of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۱۲ ساعت ۱۶:۱۸:۵۱

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ ابلاغ ۲۵ سال حبس توام با تبعید به حامد روحی نژاد و احمد کریمی

هرانا؛ ابلاغ ۲۵ سال حبس توام با تبعید به حامد روحی نژاد و احمد کریمی

خبرگزاری هرانا – صبح امروز یکشنبه ۱۲ اردی بهشت ماه، شعبه ۶ اجرای احکام دادگاه انقلاب حکم ۲۵ سال حبس توام با تبعید به آقایان حامد روحی نژاد و احمد کریمی را ابلاغ نمود.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، در حکم ابلاغ شده به حامد روحی نژاد نامبرده به ۱۰ سال حبس و تبعید به زندان زنجان محکوم شده و هم چنین آقای احمد کریمی به ۱۵ سال و سه ماه حبس و تبعید به زندان گنبد کاووس محکوم شده است.

این حکم در حالی در آستانه ی سالروز دستگیری روحی نژاد و کریمی به ایشان ابلاغ می شود که آقای خلیل بهرامیان، وکیل این دو زندانی، تا شب گذشته از احکام صادره بی اطلاعی بوده است.

حامد روحی نژاد، دانشجوی رشته ی فلسفه دانشگاه شهید بهشتی که قبل از انتخابات ریاست جمهوری و در تاریخ ۱۴ اردی بهشت ماه ۸۸ بازداشت شده است، پس از انتخابات از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، به اتهام “عضویت در انجمن پادشاهی” به اعدام محکوم شده بود.

احمد کریمی نیز با اتهامی مشابه در دادگاه های جمعی و نمایشی پس از انتخابات به اعدام محکوم شد.

گفتنی است در حالی اتهام احمد کریمی در دادگاه “نگهداری مواد منفجره” عنوان شده است که از نامبرده یک عدد “فشفشه” ضبط شده است.

احمد کریمی، حامد روحی نژاد، محمد علی زمانی، آرش رحمانی پور و امیررضا عارفی پنج تن از متهمانی بودند که به اتهام ارتباط با گروه های معاند نظام پیش از انتخابات بازداشت و روانه زندان شدند و بعد ها در دادگاهی پس از انتخابات در کنار معترضین به نتیجه انتخابات، محاکمه و به اعدام محکوم شدند.

شایان ذکر است، محمد علی زمانی و آرش رحمانی پور دو تن از متهمان این پرونده در تاریخ ۸ بهمن ماه سال گذشته اعدام شدند.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید