خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  اعتصاب غذای نیما نحوی، دانشجوی دربند زندان متی کلای بابل

اعتصاب غذای نیما نحوی، دانشجوی دربند زندان متی کلای بابل

خبرگزاری هرانا – نیما نحوی فعال دانشجویی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل روز دوشنبه اول شهریورماه در اعتراض به آنچه که نقض حقوق وی در زندان بر پایه ی اساسنامه و مقررات سازمان زندان های کل کشور می باشد، دست به اعتصاب غذای نامحدود زده است.

به گزارش گویا نیوز، نیما نحوی در اعتراض به عدم موافقت با انتقال وی به یکی از زندان های شهر محل سکونت خود، عدم موافقت با عفو مشروط با توجه به گذراندن بیش از نیمی از دوران محکومیت خود و هم چنین انتقال وی از بند ویژه ی زندان متی کلا به بند مجرمین خطرناک، اعتصاب غذای نامحدود خود را آغاز نموده و اعلام کرد: ” تا با درخواست وی مبنی بر انتقال به زندان محل سکونتش بر طبق قوانین و اساسنامه سازمان زندان های کل کشور موافقت صورت نگیرد دست از اعتصاب غذا نخواهید کشید”.

به گزارش منابع آگاه دانشجویی بابل دادگستری شهرستان بابل در جواب به در خواست ارائه گردیده از سوی خانواده اش مبنی بر انتقال وی، خواستار مراجعه آنها به اداره اطلاعات شهرستان بابل شده اند که پس از مراجعه خانواده این دانشجوی دربند به اداره اطلاعات شهرستان بابل با برخورد تند و زننده مسئولین امنیتی این شهرستان مواجه شدند.

با به پایان رسیدن دوران محکومیت دانشجویان دربند زندان متی کلای بابل (ایمان صدیقی، محسن برزگر، مشفق سمندری، حسین جلیل نتاج و محمد اسماعیل زاده) فشارهای نهادهای امنیتی بر دیگر فعالین دانشجویی و سیاسی این استان شدت گرفته است.

گزارش ها حاکی از آن است که با اتمام دوران شکنجه های جسمی این افراد دوره ی فشار ها و محرومیت های مدنی و حقوقی فعالین این استان تشدید شده است، چنانچه بسیاری از این فعالین، بیش از یک سال است در انتظار صدور حکم خود از سوی دادگاه تجدید نظر استان مازندران و برخی دیگر در انتظار صدور حکم اولیه ی خود از سوی دادگاه انقلاب شهرستان های مختلاف استان می باشند که همچنان زمان صدور احکام آن ها نامعلوم می باشد که این امر باعث گردیده حقوق اجتماعی فعالین این استان از جمله تحصیل در دانشگاه، گذراندن دوران خدمت سربازی، اشتغال و … سلب گردد.

نیما نحوی فعال دانشجویی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل که تا کنون ۳ بار دستگیر گردیده است، آخرین بار در حوادث پس از انتخابات به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام به از سوی دادگاه انقلاب شهرستان بابل به ۱۰ ماه حبس تعزیری و یک سال محرومیت از تحصیل محکوم گشت. گفتنی است وی تا کنون بیش از پنج ماه از دوران حبس خود را سپری نموده که بر طبق قوانین سازمان زندان ها می بایست با اتمام پنج ماه از دوره ی محرومیت خود با عفو مشروط آزاد گردد ولی با عدم موافقت نهادهای امنیتی و اطلاعاتی استان وی همچنان در زندان به سر می برد و از حقوق ذکر شده در اساسنامه ی سازمان زندان های کل کشور محروم می باشد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید