خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۱ شهریور ۱۳۸۹, 13th of June 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۶/۰۱ ساعت ۷:۴۰:۳۳

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ فرامرز عبدالله نژاد و مهدی فتاح بخش دو زندانی بدون مرخصی

هرانا؛ فرامرز عبدالله نژاد و مهدی فتاح بخش دو زندانی بدون مرخصی

خبرگزاری هرانا – پس از گذشت بیش از ۱۴ماه ازدستگیری فرامرز عبدالله نژاد و مهدی فتاح بخش در حوادث پس از انتخابات خرداد ماه سال گذشته خانواده این دو زندانی با وجود چندین بار درخواست از دادگاه انقلاب هنوز موفق به اخذ مرخصی برای این دو زندانی نشده اند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، فرامرز عبدالله نژاد دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق و وکیل دادگستری که در تجمعات اعتراض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در خرداد ماه سال گذشته دستگیر شده بود و بعد از سپری کردن ۲ماه بازجویی و شرایط سخت در سلول انفرادی با حکم دادگاه انقلاب به تحمل ۲۸ ماه حبس محکوم گردید.

مهدی فتاح نژاد نیز که در خرداد ماه سال گذشته دستگیر شده بود در دادگاه بدوی به ۱۸ ماه زندان و سپس در دادگاه تجدید نظر در یک دادرسی بی نظیر به ۲۴ ماه حبس محکوم گردید.

اکنون این دو زندانی در بند ۳۵۰ زندان اوین به سر می برند در حالی که ۱۴ ماه است که نتوانسته اند حتی از حقوق انسانی و قانونی بهرمند شوند. از منظر قانون هنگامی که فرد یا وکیل و یا خانواده زندانی از دادگاه صادر کننده رای درخواست مرخصی می کند قاضی پرونده موظف است پس از احراز شرایط به زندانی مرخصی بدهد و فقط در موردی که خروج زندانی از زندان برای جامعه تهدید به شمار برود یا مجرم بخواهد مدراک جرم را از بین ببرد قاضی به وی مرخصی نخواهد داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید