خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۱ شهریور ۱۳۸۹, 19th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۶/۰۱ ساعت ۷:۲۲:۳۰

    خانه  > زندانیان  >  نام سه مقام قضایی تعلیقی در رابطه با کهریزک فاش شد

نام سه مقام قضایی تعلیقی در رابطه با کهریزک فاش شد

خبرگزاری هرانا – حکم تعلیق سه مقام ارشد قضایی که با پرونده کهریزک ارتباط داشتند در شرایطی صادر شده است که عبدالحسین روح الامینی، علی کامرانی و علی جوادی فر، پدران سه تن از کشته‌شدگان بازداشتگاه کهریزک اعلام کرده بودند که حقوق فرزندانشان را تا آخرین مرحله پیگیری خواهند کرد.

آن ها اعلام کردند مسئولان قوه قضاییه و سعید مرتضوی دادستان وقت تهران که دستور انتقال بازداشت شدگان حوادث بعد از انتخابات را به کهریزک داده است، باید پاسخگوی اصلی باشند.

یک منبع مطلع به رادیوفردا گفت که سعید مرتضوی، معاون دادستان کل کشور، در ارتباط با پرونده قتل سه نفر در بازداشتگاه کهریزک از سمت خود تعلیق شده است.

 

این منبع که نخواست نامش فاش شود، افزود، علاوه بر آقای مرتضوی، قاضی حسن حداد و علی‌اکبر حیدری‌فر نیز از سمت های خود تعلیق شده‌اند.

بدین ترتیب مصونیت قضایی این سه نفر لغو شده و دادگاه می تواند به اتهام وارد شده به آن ها مبنی بر دخالت در قتل سه نفر از بازداشت‌شدگان بازداشتگاه کهریزک رسیدگی کند.

محمد کامرانی، محسن روح الامینی و امیر جوادی فر از جمله بازداشت‌شدگان وقایع پس از انتخابات هستند که سال گذشته در بازداشتگاه کهریزک جان باختند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید