خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  وضعیت نامساعد رحیم رشی، زندانی کرد

وضعیت نامساعد رحیم رشی، زندانی کرد

خبرگزاری هرانا – رحیم رشی فعال کرد که روز بیست‌وهشت مردادماه توسط نیروهای امنیتی در مهاباد بازداشت شده بود، پس از ۲۷ روز هم‌چنان در اعتصاب به سر می‌برد.

به گزارش رادیو زمانه، سوران رشی، پسر رحیم رشی، گفت: تدوام اعتصاب پدرم ما را به شدت نگران کرده، وضعیت جسمانی‌اش وخیم است، حتی نمی‌تواند روی پاهای خود بایستد و با کمک دیگران راه می‌رود.

این فعال کرد همراه سه شهروند دیگر در مهاباد بازداشت و سپس به بازداشتگاه اطلاعات سپاه منتقل شده است. بر اساس اطلاعات خانواده‌ این زندانی سیاسی، رحیم رشی طی این مدت مورد شکنجه واقع شده و همین مسئله یکی از دلایل تداوم اعتصابش بوده است.

رحیم رشی از روز بیست‌ونهم مردادماه، در اعتراض به بازداشت خود دست به اعتصاب غذا زده و پس از چند روز از بازداشتگاه اطلاعات سپاه ارومیه به زندان عمومی مهاباد منتقل شده است.

سوران رشی درباره‌ی زمان دادگاه پدرش گفت: ما فکر می‌کنیم زمانی پدرم دادگاهی خواهد شد که آن سه نفر هم که با وی بازداشت شده‌اند به زندان مهاباد منتقل شوند. البته ما هیچ ارتباطی بین این سه نفر و وضعیت پدرم نمی‌بینیم.

بنا به اظهارات خانواده‌ی این فعال زندانی کرد، وی چندین‌بار توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده و هربار سابقه‌ اعتصاب شش، ۱۵ و ۲۲ روزه داشته است. در همه‌ این مراحل نیز از سوی دادگاه به دلیل بی گناهی تبرئه شده است.

سوران رشی که روز چهارشنبه با پدرش ملاقات کرده، همچنین گفت: وضعیت جسمانی‌اش بسیار وخیم بود. به کمک دو نفر دیگر راه می رفت. به شدت لاغر شده و صدایش لرزان بود.

هم چنین محمدامین آگوشی، زندانی سیاسی کرد نیز به اعتصاب غذای خود پایان داده است. براساس برخی گزاش‌های منتشر شده، این معلم بازنشسته از روز یکشنبه در اعتراض به نگهداری وی در بند قاتلین و بدرفتاری مسئولان زندان، دست به اعتصاب غذا زده بود.

مختار هوشمند، فعال مدنی نیز پس از هشتادوهفت روز بازداشت، روز بیست‌وششم مردادماه به زندان عمومی مریوان منتقل شده است.

این ها درحالی صورت می‌گیرد که احضار، بازداشت و بلاتکلیفی شهروندان کرد هم‌چنان ادامه دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید