خبرگزاری هرانا

    خانه  > اقلیت های دینی  >  هرانا؛ تداوم آزار و اذیت هموطنان مسیحی در تبریز

هرانا؛ تداوم آزار و اذیت هموطنان مسیحی در تبریز

خبرگزاری هرانا – در تداوم آزار و اذیت هموطنان مسیحی در ماههای اخیر ماموران امنیتی و اطلاعاتی در استان آذربایجان شرقی، از طریق پیگرد، احضار و بازجویی اقدام به تهدید ایشان می کنند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، در یکی از آخرین اقدامات روز چهارشنبه ۶ مردادماه سال جاری ساعت ۱۱ صبح ۴ نفر از ماموران امنیتی وزارت اطلاعات با نشان دادن حکم بازرسی صادره از سوی وزارتخانه خود وارد منزل مسکونی یکی از نوکیشان مسیحی به نام “جمال زرین کمری” در تبریز شدند .

آنها پس از تفتیش منزل و بازرسی وسایل نامبرده و همسرش که به قصد سفر بسته بندی شده بود ، در غیاب آنان که بیرون از منزل به سر میبردند ، وسایل شخصی ایشان را پس از تفتیش ضبط و با خود بردند.

ماموران در زمان ترک منزل به همراه وسایل و مدارک توقیف شده ، برگ احضاریه ای از سوی اداره اطلاعات تبریز که فاقد هرگونه مهر و امضائی بود به جمال میدهند و برطبق آن از وی میخواهند در روز یکشنبه ۱۰ مرداد به آدرس قید شده در آن برگه احضاریه مراجعه کند .

همچنین پیش از این نیز دو تن از نوکیشان مسیحی در تبریز از سوی مقامات اطلاعاتی و قضائی تبریز به شرکت در کلیساهای خانگی و همایشهای مسیحی و تعلیم آئین مسیحیت به مسلمانانی که به مسیحیت گرویده اند و تلاش برای تعمید دادن نوکیشان مسیحی و راه اندازی و مشارکت در تشکیل کلیساهای خانگی متهم شده بودند . که از سوی دادسرای دادگاه انقلاب اسلامی شهرستان تبریز برای آزادی موقت این شهروندان آذری زبان مسیحی در ابتدا مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان قرار وثیقه صادر کرده بود که با توجه به اینکه پرداخت چنین مبلغی در توان آنان  نبود با تقلیل وثیقه از سوی دادگاه انقلاب اسلامی این افراد بطور موقت آزاد شدند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید