خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زنان  >  اجرای طرح عفاف‌و‌حجاب باعث کاهش بلایای طبیعی می‌شود!

اجرای طرح عفاف‌و‌حجاب باعث کاهش بلایای طبیعی می‌شود!

خبرگزاری هرانا – مشاور فرهنگی و امور ایثارگران سازمان هواشناسی معتقد است پدیده‌هایی مانند قحطی، خشکسالی، زلزله، سیل، بارش باران و برف فراوان در زمانی غیر از موقع طبیعی که موجبات ضرر و زیان را فراهم می‌کند از “آثار گناه” در جامعه است.

ابراهیم بهاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، گفت: وزارت کشور، همه سازمان‌های مستقل را ملزم کرده که کمیته صیانت از حریم شهروندی تشکیل دهند که در راستای همین دستور چنین کمیته‌ای در سازمان هواشناسی نیز تشکیل شده است.

 

مشاور فرهنگی و امور ایثارگران سازمان هواشناسی ادامه داد: بر اساس ابلاغ وزارت کشور، مدیران سازمان‌ها، باید در رابطه با راهکارهای فرهنگی ترویج فرهنگ حجاب و عفاف و برخوردهای فرهنگی با انحرافات احتمالی تصمیم‌گیری کنند.

او تصریح کرد: البته باید به این نکته توجه داشت که فقط زنان نیستند که باید عفاف و حجاب را رعایت کنند، بلکه کمیته صیانت از حقوق شهروندی که در سازمان‌ها راه‌اندازی می‌شود. وظیفه‌اش دفاع از حقوق همه پرسنل است و تذکرات و تشویق‌های مربوط به حجاب و عفاف هم زنان و هم مردان را شامل می‌شود.

بهاری اظهار کرد: از آنجایی که سازمان هواشناسی ارباب رجوع خاصی ندارد، ما فقط در رابطه با اشاعه فرهنگ حجاب و عفاف در بین پرسنل خود وظیفه داریم.

او هم چنین اعلام کرد: طرح حجاب و عفاف اگر به درستی در جامعه عملیاتی شود و فقط در حد تئوری باقی نماند می تواند در راستای کاهش گناه در کشور تاثیر گذار باشد.

مشاور فرهنگی و امور ایثارگران سازمان هواشناسی در پاسخ به این سئوال که آیا گسترش بدحجابی و گناه در کشور می‌تواند به افزایش بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله کمک کند یا خیر؟، گفت: همان‌گونه که رئیس‌جمهوری نیز در این رابطه گفته‌اند، افزایش گناه با افزایش بلایای طبیعی ارتباط مستقیم دارد.

او ادامه داد: همان‌گونه که در روایات متعدد دینی نیز آمده است، هر کجا که بستر گناه فراهم شود، مردم آن جامعه باید آماده نزول بلایای طبیعی باشند.

بهاری گفت: پدیده‌هایی مانند قحطی، خشکسالی، زلزله، سیل، بارش باران و برف فراوان در زمانی غیر از موقع طبیعی که موجبات ضرر و زیان را فراهم می‌کند از آثار گناه در جامعه است.

مشاور فرهنگی و امور ایثارگران سازمان هواشناسی اظهار کرد: چند سال پیش که زلزله مهیبی در ترکیه اتفاق افتاد به دلیل افزایش گناه در این کشور بود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید