خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۸۹, 19th of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۵/۲۷ ساعت ۱۳:۳۶:۰۳

    خانه  > سایر گروهها  >  احتمال صدور حکم اعدام برای یک شهروند ایرانی – هلندی

احتمال صدور حکم اعدام برای یک شهروند ایرانی – هلندی

خبرگزاری هرانا – قاضی صلواتی رئیس شهبه ۱۵ دادگاه انقلاب که در حوادث پس از انتخابات احکام اعدام بسیاری از شهروندان معترض را صادر کرده است قصد دارد برای یک شهروند هلندی – ایرانی تبار حکم اعدام صادر کند.

به گزارش وبلاگ فعالین حقوق بشر و دموکراسی، زهرا بهرامی ۴۵ ساله شهروند هلندی که ایرانی الاصل است در اعتراضات روز ششم دی ماه  ( عاشورا) و در تهران بازداشت شده است.

نامبرده بیش از هشت ماه سلول انفرادی را در بند ۲۰۹ زندان اوین تحمل نموده است از حق دسترسی به وکیل مدافع محروم بوده است که این امر در دادگاه روز دوشنبه ۲۵ مرداد ماه مورد اعتراض وی قرار گرفت.

قاضی صلواتی در این جلسه به صورت شفاهی به وی اعلام کرده است که پرونده شما به اتهام محاربه از طریق عضویت در انجمن پادشاهی اعدام و یا حبس ابد خواهد بود.

بازجویان وزارت اطلاعات اتهاماتی چون محاربه، تبلیغ علیه نظام، عضو فعال انجمن پادشاهی و تشکیل گروهک بر ضد نظام، را به وی نسبت داده اند که نامبرده اتهامات را رد کرده است.

زندانی سیاسی زهرا بهرامی ۴۵ ساله و دارای ۲ فرزند است. او دارای ملیت ایرانی- هلندی است و برای دیدن فرزندش به ایران مسافرت کرده بود که در اعتراضات روز عاشورا دستگیر و تحت شکنجه های وحشیانه جسمی و روحی قرار می گیرد . بازجویان وزارت اطلاعات در بند سپاه زندان گوهردشت کرج و در بند ۲۰۹ زندان اوین او را تحت شکنجه ها و فشارهای قرون وسطائی قرار دادند و وی را وادار به اعترافات تلویزیونی علیه خود نمودند.این اعترافات دورغین از تلویزیونهای دولتی پخش گردیده است.بازجویان وزارت اطلاعات اعترافات دروغین تلویزیونی را به عنوان اتهام علیه او بکار برده اند وقصد دارند که او را بر مبنی محاربه محاکمه کنند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید