خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۸۹, 20th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۵/۲۳ ساعت ۱۹:۳۵:۱۸

    خانه  > زندانیان  >  همسر عیسی سحرخیز خواستار رسیدگی به وضعیت وخیم همسرش شد

همسر عیسی سحرخیز خواستار رسیدگی به وضعیت وخیم همسرش شد

خبرگزاری هرانا – همزمان با وخامت حال عیسی سحرخیز، روزنامه نگار دربند، همسر این فعال مطبوعاتی طی نامه ای به دادستان تهران، ضمن تشریح وضعیت حاد جسمانی همسرش، و با استناد به تشخیص پزشکان زندان خواهان مرخصی استعلاجی فوری برای همسرش شد.

این عضو زندانیِ شورای مرکزی انجمن دفاع از آزادی مطبوعات که بالغ بر یکسال است که در زندانهای اوین و گوهردشت و در شرایط بسیار سخن نگهداری می شود، طی روزهای اخیر از درد شدید و ازکارافتادگی نسبی پای راست در رنج بوده، و بنا به گزارش منابع خبری حقوق بشری، همچنان بدون هیچ مرخصی در زندان رجایی‌شهر کرج در حبس است.

همسر این روزنامه نگار، طی نامه ای خطاب به عباس جعفری دولت آبادی، خاطرنشان کرده است:

دادستان محترم استان تهران

با درود و احترام

هم چنان‌که محتمل مستحضرید، همسر اینجانب، عیسی سحرخیز، روزنامه‌نگار، قریب به ۱۴ ماه است که درپی حوادث پس از انتخابات، بازداشت و هم‌اینک در زندان رجایی‌شهر کرج در حبس بسر می‌برد. متاسفانه افزون بر کسالت‌های پیشین و آسیب‌های جسمی و بیماری‌های عارض شده پس از دستگیری، اکنون حدود ۱۰ روز است که وی با مشکلی بسیار جدی در پای راست خود دست به گریبان شده است. پای راست آقای سحرخیز از کمر تا نوک انگشتان، به شکلی حاد دچار نوعی فلج و بی حسی شده است؛ به‌شکلی که وی درد شدیدی را در شبانه‌روز تحمل می‌کند، و حتی با مسکن‌های تجویز شده در زندان، آلام و رنج وی تسکین و کاهش جدی، نمی‌یابد. پزشکان زندان رجایی‌شهر توصیه کرده و اجازه داده‌اند که ایشان از توالت فرنگی و ویلچر استفاده کند؛ اما تشخیص قطعی و پیگیری درمان را منوط بر عکس‌برداری‌های تخصصی چون MRI دانسته‌اند.

از آن مقام ارشد قضایی، خواهشمندم دستورات لازم را برای امکان تعقیب درمان همسرم، آقای سحرخیز در بیرون از زندان و در مراکز تخصصی پزشکی، صادر فرمایند؛ و ترتیباتی اتخاذ نمایند برای معالجه، از پیشرفت بیماری و تشدید ناراحتی و کسالت و درد و رنج یک انسان، مستقل از عقاید سیاسی‌اش، پیشگیری شود.

به امید پاسداشت و رعایت حقوق تمامی «انسان»‌ها (ازجمله عیسی سحرخیز) در هرکجای ایران

با تجدید احترام
همسر زندانی دربند، عیسی سحرخیز
بیستم مردادماه ۸۹

گفتنی است سحرخیز، مدیرکل اسبق مطبوعات داخلی وزارت ارشاد در دولت اول سیدمحمد خاتمی، ازجمله زندانیانی است که طی چهارده ماه اخیر هیچ مرخصی نداشته و هم‌اینک با جمعی دیگر از زندانیان سیاسی و مطبوعاتی حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری، (ازجمله: احمد زیدآبادی، داوود سلیمانی، مهدی محمودیان، مسعود باستانی، و منصور اسانلو) در زندان گوهردشت کرج، در حبس است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید