خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  بازداشت بیش از دویست نفر به جرم حمل چاقو در تهران

بازداشت بیش از دویست نفر به جرم حمل چاقو در تهران

خبرگزاری هرانا – نیروى انتظامى جمهورى اسلامى از روز شنبه طرحى را با عنوان “طرح برخورد با حاملان سلاح سرد” در تهران آغاز کرده است که در جریان آن بیش از دویست نفر بازداشت شده‌اند.

حسین ساجدى‌نیا، فرمانده نیروى انتظامى تهران روز شنبه اعلام کرده است، در چارچوب «طرح برخورد با حاملان سلاح سرد»، بیش از ۲۰۰ نفر در تهران بازداشت شده‌اند.

به گفته وى این طرح از ساعت هشت صبح شنبه در پایتخت ایران آغاز شده و در کمتر از پنج ساعت این عده بازداشت شده‌اند.

به گزارش رادیو فردا، فرمانده نیروى انتظامى تهران با بیان این که “اکثر بازداشت‌شدگان سابقه‌دار” هستند، گفته است از بازداشت‌شدگان «چاقوهاى غیرمتعارف مانند قمه و شمشیر» کشف و ضبط شده است.

مقام‌هاى نیروى انتظامى جرائم افراد بازداشت شده را “عربده کشى، زور‌گیرى، سرقت، مزاحمت براى نوامیس مردم، شرارت و سلب آسایش شهروندان” اعلام کرده بودند.

با این حال در جریان سرکوب خونین اعتراض‌ها به نتایج انتخابات ریاست جمهورى در سال گذشته، برخى از سایت‌هاى نزدیک به فعالان جنبش سبز از “ساماندهى اراذل و اوباش” توسط نیروى انتظامى براى استفاده از آنها در سرکوب مردم و شکنجه بازداشت‌شدگان رویدادهای پس از انتخابات خبر داده بودند.

در این میان فرمانده نیروى انتظامى تهران بزرگ در توجیه طرح “برخورد با حاملان سلاح سرد” گفته است: “در پى درخواست مردم و تحقیقات صورت گرفته توسط دو دانشگاه معتبر تهران مشخص شد ، ۹۳ درصد مردم خواستار برخورد با حاملان چاقوهاى نامتعارف هستند و ۸۷ درصد از مردم نیز مى‌خواهند که پلیس با این افراد برخورد کنند.”

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید