خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  آدرس اینترنتی “رسا” فیلتر شد

آدرس اینترنتی “رسا” فیلتر شد

خبرگزاری هرانا – با گذشت یک هفته از آغاز به کار بخش اینترنتی تلویزیون رسا (رسانه سبز ایران)، و در آستانه راه اندازی بخش ماهواره ای این تلویزیون، آدرس اینترنتی این شبکه در ایران مشمول فیلترینگ نهادهای امنیتی شد و از دسترس کاربران خارج گردید.

به گزارش جرس، دسترسی به آدرس اینترنتی تلویزیون اینترنتی رســا، از روز جمعه ۲۲ مرداد ماه ۸۹ مقدور نبوده و کاربران با مراجعه به این سایت، با پیام “برابر قوانین جمهوری اسلامی و دستور مقامات قضایی، دسترسی به این سایت مجاز نمی باشد” روبرو  شدند؛ که حاکی از انسداد و فیلتر شدن آن است.

هفته گذشته مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت ایران، از انجام “فیلترینگ یکپارچه در کل کشور و از مسیر گیت وی” خبر داده و تعیین “سایتهایی که مشمول طرح فیلترینگ و انسداد قرار می گیرند” را نیز، از وظایف “کمیته تعیین مصادیق فیلترینگ” ذکر کرده بود.

اعضای کمیته موسوم به “تعیین مصادیق فیلترینگ سایت‌های اطلاع‌رسانی” که آذرماه سال گذشته در دادستانی تشکیل شده، بر پایه لایحه جرایم رایانه‌ای، وزیر یا نماینده وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، ارتباطات و فناوری، اطلاعات، دادگستری، علوم، فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس سازمان تبلیغات اسلامی، رییس سازمان صدا و سیما، فرمانده نیروی انتظامی و یک نفر خبره در فناوری اطلاعات و ارتباطات به انتخاب کمیسیون صنایع و معادن مجلس، و یک نفر نماینده مجلس به انتخاب کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس می باشند.

رســا از روز جمعه گذشته به مناسبت یکصد و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب مشروطه، روی خروجی وب قرار گرفت و تلویزیون ماهواره ای آن نیز، قرار است در ماه اخیر آغاز بکار کند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید