خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۸۹, 22nd of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۵/۲۱ ساعت ۶:۰۶:۴۴

    خانه  > زندانیان  >  بی‌خبری نگران‌کننده از شانزده زندانی اعتصاب‌کننده در زندان اوین

بی‌خبری نگران‌کننده از شانزده زندانی اعتصاب‌کننده در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – درحالی که گزارش‌ها حاکی از پایان اعتصاب غذای پانزده زندانی سیاسی در زندان اوین است، اما بی‌خبری مطلق از آن‌ها، موجب نگرانی خانواده‌ها و نزدیکان این زندانیان شده است.

با گذشت بیش از دو روز از پایان اعتصاب غذای این زندانیان، هنوز هیچ تماس تلفنی از سوی آنان با خانواده‌هایشان برقرار نشده و به گفته منابع آگاه، هم چنان در سلول انفرادی نگهداری می‌شوند.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، از سوی دیگر، با توجه به اعتصاب غذای خشک هفت الی هشت روزه، زندانیان ضعیف شده و احتمال می‌رود از نظر گوارشی وضع نامناسبی داشته باشند.

هم چنین گزارش‌ها حاکی از ادامه اعتصاب غذای تر کیوان صمیمی، فعال سیاسی – مدنی است که اعلام کرده تا انتقال زندانیان از سلول انفرادی به بند عمومی، اعتصاب خود را ادامه خواهد داد. صمیمی ۶۲ سال سن دارد و ادامه اعتصاب غذا، موجب نگرانی خانواده و دوستان وی شده است.

مجید دری، مجید توکلی، عبدالله مومنی، علی ملیحی، ضیاالدین نبوی، کیوان صمیمی، نادر (ابراهیم) بابایی، حمیدرضا محمدی، پیمان کریمی آزاد، بهمن احمدی امویی، جعفر اقدامی، علی پرویز، غلام‌حسین عرشی، حسین نورانی‌نژاد، محمدحسین سهرابی‌راد و کوهیار گودرزی زندانیان اعتصاب‌کننده در زندان اوین بودند.

بابک بردبار، عکاس خبری نیز در میان اعتصاب‌کنندگان بود که روز شنبه ۱۶ مرداد از زندان اوین آزاد شد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید