خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۸۹, 24th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۵/۲۰ ساعت ۱۹:۲۸:۰۲

    خانه  > کارگران  >  در یکسال گذشته حداقل یک میلیون نفر بیکار شده اند

در یکسال گذشته حداقل یک میلیون نفر بیکار شده اند

خبرگزاری هرانا – وزیر کار و امور اجتماعی عبدالرضا شیخ الاسلامی شب گذشته در دیداری با خبر نگاران اظهار داشت که برای وزارت کار قبول نرخ ۱۳/۵ درصدی بیکاری در کشور، که بتازگی از سوی مرکز آمار منتشر شده بسیار سخت و دشوار است.

به گزارش رادیو فرانسه، با این حال او اضافه کرد که وزارت کار وظیفه خود می داند که از قضاوت کردن درباره آمار رسمی منتشر شده خود داری کند و بر اساس همین آمار برنامه ریزی کند. وزیر کار گفت که اعلام رقم ۱۳/۵ در صدی بیکاری به این معنا است که در یکسال گذشته حداقل یک میلیون نفر بیکار شده اند. او گفت با این حال کسانی که برای دریافت مقرری بیکاری به صندوق بیمه مراجعه کرده اند تنها بیست هزار نفر هستند.

درباره ارقام مربوط به بیکاران کشور، علل شکست سیاست های اشتغال زائی و نیز دلایل رشد بیکاری با تورج ابوذر خانی سردبیر مجله تولید و مصرف در تهران گفتگوئی کرده ایم که می شنوید.

تورج ابوذرخانی معتقد است که نوکیسه گان بعد از انقلاب با سوء استفاده از موقعیت خود بکمک ارز ارزان کالا وارد می کنند و ریشه تولید ایرانی را میزنند و به ثروت های نجومی دست می یابند. بعقیده او ساختار اقتصاد کشور متناسب با منافع تجار است نه منافع تولید.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید